Атака клонів

28.09.2010

У київському дербі Шева падав не раз, але арбітр Бойко з Київщини пенальті не призначив.

Віднедавна «закоренілого» бронзового призера першості України люблять порівнювати із чемпіоном — донецьким «Шахтарем». Звісно, в «Металіста» менше досягнень, і фінансові можливості клубу не дотягують до рівня «гірників». Річ в іншому: останні придбання Мирона Маркевича в ігровому плані перетворили «Метал» на полі практично на копію «Шахти». Після приїзду до Харкова бразильців Шав’єра, Фініньйо й Тайсона ці гравці стали формувати півзахисну ланку «Металіста», і в «Шахтарі» їхні співвітчизники вже давненько господарюють у центрі тактичної побудови. Так вийшло, що в центральному матчі 11–го туру в Харкові, де «Металіст» приймав «Шахтар», зі стартових хвилин на поле вийшло одразу семеро уродженців Бразилії, а ще двоє «чарівників м’яча» увійшли в гру після перерви. Того вечора перемогли донецькі бразильці, хоча амбітні «металісти» мали великі шанси відібрати очки в чемпіонів.

Південноамериканська нестриманість

На своєму полі в чемпіонатах України харків’яни ще жодного разу не перемагали «Шахтар». У Донецьку — траплялося, а домашня арена так і залишилася нещасливою. До минулого туру команди зустрічалися на Слобожанщині 13 разів, і найкращим досягненням для господарів була нічия 1:1 — її фіксували п’ять разів.

На останніх хвилинах суботнього матчу здавалося, що звітне протистояння закінчиться з аналогічним нічийним рахунком. На точний «постріл» Тайсона з–за меж штрафного майданчика гості відповіли третім голом у чемпіонаті бразильського хорвата Едуардо. Ще раніше команди по разу відправляли м’яч до воріт одна одної, але і в епізоді на початку гри, коли бив Олексій Гай, і в моменті Андрія Воробея, котрий, до слова, проводив 300–й матч у чемпіонатах України і дуже старався засмутити свою колишню команду, суддя Віктор Швецов угледів порушення правил із боку атакуючої команди.

А наприкінці гри стався епізод, який можна назвати вирішальним. Разван Рац біля свого штрафного майданчика збив оборонця господарів Вільягру, за того заступився Шав’єр, висловивши своє незадоволення поштовхом суперника. Беззаперечна червона картка. Хоча якби Швецов у першому таймі вилучив із поля донеччанина Луїса Адріано, який у схожій ситуації висловлював претензії до Мілана Обрадовича, питань до одеського рефері взагалі не було б. А в меншості харків’яни проґавили випад гостей на четвертій доданій хвилині: Даріо Срна прострільною передачею знайшов Генріха Мхітаряна, і вірменин забив свій третій м’яч за «Шахтар» у трьох матчах.

«У нас на заміну виходять люди, які нічого не можуть додати до гри. У «Шахтарі» ж вони вирішують долю матчу», — нарікав потім на коротку лаву запасних Мирон Маркевич. У нинішньому сезоні «Металіст» на своєму полі пропустив уже 11 м’ячів.

Старання для Пазік

Що не зробив Андрій Воробей, удалося Максимові Шацьких. Колишній нападник «Динамо», який зараз захищає кольори «Арсеналу», відзначився голом у столичному дербі. На відміну від деяких попередніх матчів динамівців і «канонірів», позавчорашнє протистояння на полі справді мало ознаки дербі. А ось глядачів на трибунах було замало — менше половини динамівського стадіону.

Отже, Шацьких у середині другого тайму відгукнувся на довгий навіс Андрія Богданова із правого флангу і вміло перекинув Дениса Бойка, який за відсутності травмованого Максима Коваля отримав новий шанс закріпитися у воротах віце–чемпіонів. До цього голу, що скоротив відставання гостей (2:1), призвела «обрізка» в центрі поля капітана «Динамо» Андрія Шевченка. До речі, за діями Шеви з VIP–ложі спостерігала його американська дружина Крістен Пазік із дітьми, у звичному стилі — по–модельному — позуючи фотографам.

«Арсенал» ще жодного разу не вигравав в іменитих земляків. Не зміг і в неділю. Хоча закономірним підсумком поєдинку цілком могла б бути нічия, як і три роки тому на цій самій арені. Карти підопічним Юрія Бакалова сплутала помилка молодого голкіпера Сергія Погорілого в дебюті матчу: воротар, який на кілька матчів витіснив із «поста номер один» Віталія Реву, помилився на виході, й Олег Гусєв у порожні ворота забив свій перший м’яч у цьому чемпіонаті. А невдовзі після помилок у центрі оборони «Динамо» «червоно–сині» мали два виходи сам на сам із Бойком, однак в обох ситуаціях Олександр Грицай та Йонуц Мазілу схибили.

Красивий гол Артема Старогородського за три хвилини до кінця основного часу — у дальній кут воріт по діагоналі з–за меж штрафного майданчика — зробив рахунок на табло 3:2 і змусив понервувати «біло–синіх», але вони стримали наступні атакувальні пориви суперника і довели до перемоги вже шостий поспіль матч з «Арсеналом». Переможна серія «Динамо» в чемпіонаті тепер нараховує чотири поєдинки.

«Я з хлопцями трохи поговорив у перерві, вказав на помилки, і ми перебудували гру, додали в русі», — розповів секрет, за допомогою якого «Арсенал» значно цікавіше провів другий тайм, Юрій Бакалов. Цікаво, що в стартовому складі його суперників не було жодного бразильського легіонера, і лише Бетао вийшов у другому таймі.

Кого там занесе до Дніпропетровська?

Матч між «Дніпром» та «Кривбасом» мав відбутися на стадіоні дніпропетровців, але пройшов у Кривому Розі. Причиною такої переміни став незадовільний стан газону «Дніпро–Арени». Тепер у другому колі, за домовленістю, у схожому статусі «господарів у гостях» побувають криворіжці.

До недільного обласного дербі обидві команди підійшли з різним настроєм: «Кривбас» напередодні отримав шість «сухих» м’ячів у кубковому поєдинку від «Шахтаря», «Дніпро» ж упевнено обіграв «Таврію». Але позавчора підопічні Юрія Максимова намагалися реабілітуватися на очах своїх уболівальників і вчинили сусідам серйозний спротив. А ще пішла гра в голкіпера «червоних» Євгена Боровика, котрий попередній сезон провів саме в Дніпропетровську. Підсумок — нічия.

Слабкою втіхою для «дніп­рян» може бути хіба черговий гол Селезньова, забитий після подачі кутового. Так Євген вирвався у лідери бомбардирських перегонів.

А вболівальники «Дніпра» жваво обговорюють чутки, згідно з якими команду незабаром може очолити відомий іспанський фахівець Хуанде Рамос. У послужному списку цього тренера значаться такі клуби, як «Севілья» із двома виграними Кубками УЄФА, а також «Ре­ал», «Малага», «Бетіс», «Еспаньйол», «Тоттенхем», московський ЦСКА та ін.

Прудкість Кварцяного

Третю поспіль перемогу в чемпіонаті здобула «Волинь», яка піднялася з низів до середини турнірної таблиці. Суперник лучан, київська «Оболонь», після сенсаційної перемоги над «Шахтарем» уже другий тур поспіль не може забити м’яч у ворота суперника.

На інший результат в Сімферополі очікували «Карпати», які їхали в гості до «Таврії» в статусі третьої команди чемпіонату. Львів’ян підвів плеймейкер Ігор Худоб’як — після зіткнення з оборонцем той перенервував і заробив вилучення ще до перерви. Це перша червона картка для Ігоря за всю тривалу історію його виступів у чемпіонатах країни. Відсутність ключового виконавця не дозволило галичанам поборотися бодай за нічию.

Чемпіонат України. Прем’єр–ліга. 11–й тур

«Іллічівець» — «Севастополь» — 4:2

Голи: Ярошенко, 29; Пуканич, 54; Яценко, 59; Антонов, 90 — Левандовський, 29 (пен.); Ківа, 90+3

«Динамо» — «Арсенал» — 3:2

Голи: Гусєв, 9; Мілевський, 26; Ярмоленко, 84 — Шацьких, 62; Старогородський, 87

16. «Металург» (З) 11 0 2 9 4–16 2

Бомбардири: Селезньов («Дніпро») — 7, Шевченко («Динамо»), Ідахор («Таврія») — 6, Сачко («Ворскла»), Ковпак («Таврія»), Антонов («Іллічівець»), Девич («Металіст»), Шацьких («Арсенал»), Мхітарян («Шахтар») — 5.

* * *

Перша ліга. 12–й тур. «Енергетик» — «Закарпаття» — 2:1 (Данищук, 26; Семенюк, 32 — Штурко, 57), «Нафтовик» — «Зірка» — 2:0 (Вітер, 47; Саванчук, 63; вилучення: Шматоваленко, 68 («З»)), «Нива» — «Львів» — 1:0 (Бовтрук, 9), «Буковина» — «Арсенал» (БЦ) — 2:1 (Басов, 55; Гунчак, 72 — Бровкін, 11; вилучення: Гудзікевич, 90 («А»)), «Геліос» — «Сталь» — 0:1 (Шевченко, 48)), «Динамо–2» — «Титан» — 2:1 (Оберемко, 64; Шевчук, 80 — Момотенко, 38), «Олександрія» — «Фенікс» — 2:1 (Кабанов, 31; Чередниченко, 69 (пен.) — Івашко, 63; вилучення: Бриль, 90 («Ф»)), «Чорноморець» — «Прикарпаття» — 2:1 (Васін, 18; Тащи, 75 — Бровченко, 13), «Кримтеплиця» — «Дністер» — 3:1 (Голоперов, 31; Абляметов, 45; Трухін, 53 — Кошка, 87).

Лідери: «Олександрія» — 27, «Сталь» — 26, «Буковина» — 25, «Львів», «Нива» (В) — 24, «Чорноморець», «Закарпаття» — 20, «Кримтеплиця» — 19.

Бомбардири: Гунчак («Буковина») — 7, Семенюк («Енергетик»), Полтавець («Дністер»), Невуче («Закарпаття»), Герасимець («Нива»)— 6.