«Мийдодір» для старовини і природи

«Мийдодір» для старовини і природи

Цікавий еколого-краєзнавчий проект під назвою «Наша спадщина» розпочали на Тернопільщині члени Спілки української молоді та молодіжної організації «Зелений простір». Її перший етап стартував iз подачі півтори сотні волонтерів не лише з Тернополя, а й з сусідніх регіонів, які упродовж дванадцяти годин абсолютно безкоштовно прибирали територію одного з найстаровинніших і водночас найбільш запущених замків регіону — Микулинецького. Дві вантажівки сміття вивезли добровольці з історико-архітектурного об'єкту, а, крім того, насадили там молодих дерев та провели просвітницьку зустріч із місцевими мешканцями та представниками влади. Як сказав кореспондентові «УМ» голова «Зеленого простору» і водночас лідер тернопільських сумiвцiв Юрій Заруцький, проект має передусім саме просвітницьку мету, адже люди навряд чи навчаться берегти те, про цінність чого мають поверхове уявлення, а «спадщина — це те, що повинні зберегти і передати для нащадків».

«Шухер» у квартирі пенсіонера

«Шухер» у квартирі пенсіонера

Масові спекуляції та резонансні злочини, що відбуваються останнім часом на вторинному ринку житла, змусили владу розворушити цей вир беззаконня новими перевірками. Сигнал надійшов від Леоніда Кучми, якого схвилювали події у Вінниці, Одесі та Львові (про них «УМ» уже докладно писала), і він доручив Генеральній прокуратурі промоніторити всі регіони України з метою виявлення злочинів щодо незаконного привласнення квартир. Як повідомила прес-служба Генпрокуратури, глава цього відомства розіслав відповідні доручення прокурорам областей, Криму, Києва і Севастополя. Планується, що широкомасштабні перевірки будуть організовані у взаємодії з іншими правохоронними органами до червня. Особлива увага приділятиметься операціям з продажу нерухомості, що належить соціально незахищеним прошаркам населення. Як правило, саме вони стають жертвами нечесної роботи ділків.

А у нас — свій рятівник!

А у нас — свій рятівник!

За це позавчора проголосували депутати Київради. Рішення про створення міської служби порятунку столичні рятувальники виношували давно. Втім те, що без «своєї» структури не обійтися, влада зрозуміла лише після вибуху в Дарницькому суді. Тоді на місце події з'їхалися буквально всі міські силовики й міненесники. А начальник Головного управління з питань надзвичайних ситуацій столиці Віталій Пшеничний розкритикував неорганізованість міських служб. І додав: «Часто в столиці трапляється так, що на місце надзвичайної події з'їжджається все керівництво, міліція, швидка, служба безпеки, коли нема необхідності».

Мільйон намистинок, щоб побачити Бога

Мільйон намистинок, щоб побачити Бога

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

...Якось, побачивши у приватній колекції старовинну ікону з венеціанського бісеру, Оксана Іваночко міцно потрапила в полон цього мистецтва. Відтоді власноруч виготовила їх понад півсотні. На виставці представлено лише 25 із них. І кожна — це дивовижна краса, яка створюється за допомогою поєднання вишивки чи олії з різнокольоровими бісеринками. Для створення образу майстриня підбирає з десяток тематичних ікон і розробляє свій неповторний малюнок. Втілення витвору фантазії на полотні займає від одного до шести місяців.

Копав, копав криниченьку

Копав, копав криниченьку

Справжня трагедія розгулялася на одному з приватних помешкань у Звенигородці на Черкащині: там у щойновикопаній криниці піском насмерть присипало копача.
Як повідомив «Україні молодій» Костянтин Проценко, помічник начальника Управління МінНС у Черкаській області, чоловік вже викопав 8 метрів криниці, коли раптом пішов плавун і його в одну мить засипало піском по самі груди. На допомогу товаришеві люди спустили другого копача. Той швиденько взявся рятувати нещасного, але пішов другий плавун й піском засипало обох.

«Мертва петля» для банкомата

«Мертва петля» для банкомата

Наша газета вже розповідала про кілька невдалих спроб зловмисників «потрусити» розташовані на теренах Полтавщини банкомати. Днями ж один із таких капітулював перед нахабством і «фаховістю» грабіжників. Ідеться про банкомат «Приватбанку», встановлений на першому контрольно-пропускному пункті полтавського військового авіамістечка, себто при в'їзді до нього. Той банківський електронний гаманець мисливці за чужими грошима «відкоркували» близько опівночі, підібравши ключі й «витрусивши» звідти 182 тисячі гривень. Причому досить складну систему технічного захисту безмовного касира вони подолали за лічені хвилини.

Всі статті рубрики