Червона для «жовтих»

30.03.2010

Бордіян проти Ярмоленка: гравці «Металіста» й «Динамо» не шкодували ніг один одного.

Минулих вихідних у чемпіонаті України відбулося одразу кілька матчів, які могли заслуговувати на статус центральних у турі. У Львові була гра «за Лігу Європи» між «Карпатами» та «Дніпром», у Сімферополі «Таврія» й донецький «Металург» провели репетицію фіналу Кубка України, а в Києві «Металіст» намагався побити «Динамо», тоді як команда Газзаєва прагнула довести уболівальникам, що невдача в Уж­городі була лише випадковістю. Довести то довели, але перемога чемпіонів над бронзовими призерами виявилась із надто неприємним осадом.

Картка за нерви

Коли під кінець першого тайму львівський арбітр Юрій Можаровський показав червону картку харків’янину Марко Девичу, спочатку було не зрозуміло, за що саме. Так, серб стрибнув у ноги київському бразильцю Данило Сильві, аби забрати м’яч, — господарі ніяк не хотіли його вибивати за межі поля, хоча біля штрафного майданчика «Динамо» уже деякий час лежав Джексон Коельйо. Сильву харківський форвард не зачепив, але футболісти команди–господарки під емоційні вигуки переповнених трибун влаштували «розборки» з «жовто–синіми». Після сутички Марко й отримав вилучення від Можаровського. Сам Девич, який у попередніх двох поєдинках забив п’ять м’ячів, після гри обурювався діями судді: той, мовляв, навіть не пояснив, за що така кара.

Арбітр потім визнав, що перебігу штовханини в центрі поля не бачив, адже побіг дивитися, що там із Коельйо. А вилучити гравця «Металіста» з поля Можаровському порадив арбітр на лінії Микола Левко. Він ніби угледів, як Девич відмахнувся від Тараса Михалика, вдаривши киянина по обличчю. Про те саме свідчив і оборонець «Динамо».

Хай там як, а через п’ять хвилин суперечки вляглися, і гра —хоч і в нервовій та грубій атмосфері — тривала. У меншості тиснути на ворота динамівців на їхньому полі здатен не кожен представник прем’єр–ліги. «Металіст», який на той момент уже пропустив один м’яч, теж не спромігся на подвиг. Нападник господарів Артем Мілевський ушосте відзначився дублем у чемпіонатах країни й очолив список бомбардирів поточної першості, а кияни довели домашню серію без поразок у ЧУ до 24 поєдинків.

«Біло–сині» фани після цього матчу припинили шквал критики на адресу Валерія Газзаєва —а перед тим публічно обзивали його «псом», вимагаючи відставки, та кидали в бік російського фахівця пляшками. Харківські ж уболівальники все нарікали на «руку Суркіса».

«Гра була цікавою до вилучення. Суддя в середині першого тайму просто «поплив», а з ним і боковий», — заявив Мирон Маркевич. Із тренером «Металіста» важко не погодитись принаймні в тому, що вилучення стало ключовим моментом у матчі його команди проти чемпіона.

А господарі більше переймалися травмою сербського півзахисника Мілоша Нінковича, який лише зі сторонньою допомогою зміг залишити поле ще в першому таймі. Президент «Динамо» Ігор Суркіс після гри повідомив, що в цього гравця підозра на подвійний перелом ноги.

Динамівці очолювали турнірну таблицю рівно годину —до закінчення матчу в Донецьку. Там «Шахтар» обіграв інший київський клуб, «Арсенал». Тренер «канонірів» В’ячеслав Грозний надумав зіграти з володарями Кубка УЄФА у відкритий футбол, і в другому таймі гості були дуже близькими до того, щоб зрівняти рахунок. Але в компенсований час голкіпер киян Віталій Рева вийшов надто далеко, а захисники, націлені на чужі ворота, «подарували» м’яча Дугласові Кості, й той зняв усі питання —3:1. Так перервалася серія «Арсеналу» з семи матчів без поразок.

Львів тримає курс на Європу

У Львові сталося інше суперечливе вилучення. У більшості «Карпати» здобули три очки, здолавши основного конкурента в боротьбі за зону єврокубків. У суперечливому моменті Руслан Ротань у падінні відмахнувся ногою від Самсона Годвіна, який жорстко налетів на півоборонця «Дніпра». Можливо, що суддя Ігор Іщенко протрактував би цей епізод на користь Ротаня, якби не велика амплітуда маху ногою. А так — червона картка та поразка команди в підсумку. Після недільного успіху переможна серія галичан складає п’ять поєдинків поспіль, а така ж п’ятиматчева смуга дніпропетровців — припинилася. «Карпатівці» також здобули першу перемогу в поєдинках проти «Дніпра» починаючи з 2003 року.

Тренер господарів Олег Кононов, який напередодні відсвяткував 44–й день народження, отримав чудовий подарунок від підопічних. Львівська команда ще не обігнала «Дніпро» в турнірній таблиці, але гра в запасі потенційно може вивести «Карпати» на четверте місце. Саме за цю єврокубкову позицію змагаються «зелено–білі», які востаннє виступали на європейській арені десять років тому.

Генеральна репетиція Кубка

Уже четвертий матч поспіль не може виграти ще один претендент на перепустку до Ліги Європи — донецький «Металург». Команда болгарського тренера Ніколая Костова минулого тижня здійснила справжній подвиг, обігравши на шляху до фіналу Кубка України земляків із «Шахтаря». А позавчора «метадони» провели генеральну репетицію фінального матчу цього турніру: у Сімферополі зустрілися з «Таврією», майбутнім опонентом у боротьбі за Кубок.

Історія протистояння цих клубів у чемпіонаті нараховує 26 поєдинків. Після недільної перемоги «Таврії» обидві команди мають по сім виграшів, решта побачень завершилися унічию. Переможний гол півзахисника Дениса Голайда став для кримчан 450–м на своєму полі за всю історію чемпіонатів України.

«Гра мені сподобалась, і також потішила самовіддача футболістів. А ще, звісно, те, що ми переграли такого важливого суперника», — радів наставник «Таврії» Сергій Пучков. Продовжити свою успішну серію кримчанам буде нелегко, адже в наступному турі вони зіграють проти «Металіста», який точно прагнутиме реабілітуватися в очах уболівальників.

Радість тренера

Особлива інтрига була в протистоянні запорізького «Металурга» та «Зорі»: у гості до своєї колишньої команди приїхав екс–наставник запоріжців Анатолій Чанцев та одразу кілька виконавців, які в міжсезоння перебралися з ним до Луганська. Із перших хвилин на поле «Славутич–Арени» вийшли «свої серед чужих» Максим Білий, Сергій Силюк і Тарас Лазарович, а останній навіть забив (відеоповтор після його удару головою показав, що м’яч не повністю перетнув лінію воріт, але арбітр Віктор Швецов зафіксував гол).

Однак гостям не вдалося перервати сумну традицію: у Запоріжжі в рамках чемпіонату вони ще не перемагали, і лише одного разу спромоглися на нічию. Цього разу поразка продовжила безвиграшну серію луганчан у ЧУ до п’яти ігор. «Зоря» опустилася на передостаннє місце в турнірній таблиці, і її позиція тепер не здається недосяжною навіть для «Кривбасу», який потроху, але набирає очки.

«Результат у футболі — головне, тому саму гру оцінюю позитивно. Але суперники створили дуже багато моментів біля наших воріт», — наставник господарів Роман Григорчук неабияк тішився з перемоги над командою, яку очолює його попередник у «Металурзі». А ще Григорчук пообіцяв, що й надалі працюватиме в Запоріжжі, розвіявши чутки, ніби після 9 травня залишить команду.

16. «Кривбас» 22 3 2 17 21–41 11

Бомбардири: Мілевський («Динамо») — 13, Коельйо («Металіст») — 12, Селезньов («Дніпро») — 11, Адріано («Шахтар») — 9.

* * *

Перша ліга. Перші матчі 20–го туру. «Фенікс» — «Дністер» — 0:1 (Каблаш, 76), «Харків» — «Олександрія» — 1:1 (Федота, 14 — Сидоренко, 79 (пен.)), «Львів» — «Енергетик» — 3:1 (Г. Баранець, 31; О. Мандзюк, 38; Панас, 87 — Лазорик, 18), «Зірка» — «Нива» — 3:1 (Городов, 4; Драголюк, 46; Давидов, 74 — Єжижанський, 25).

Лідери: «Севастополь» — 42 (18 матчів), «Львів» — 38 (19), «Геліос», «Сталь» — 35 (19), «Олександрія» — 35 (20), «Волинь» — 31 (18).

Бомбардир: Плешаков («Севастополь») — 12.