Юлю, зізнайся виборцям!

24.12.2009

Резонансні публікації «УМ» із викладом документів кримінальних справ стосовно Юлії Тимошенко, порушених і закритих свого часу в Україні та Росії, зацікавили не лише наших читачів, а й народних депутатів із фракції «Наша Україна — Народна самооборона». Нагадаємо, що у статті «Кандидат–хабарниця» від 11.12. 2009 р. йшлося про те, що кандидат на посаду глави держави Юлія Тимошенко, подаючи до ЦВК документи, приховала від виборців окремі факти власного кримінального минулого. На прохання читачів, «УМ» на минулому тижні навела зразок інформаційного запиту виборця до кандидатки Тимошенко. А днями захистити право виборців знати всю інформацію про кандидатів у президенти України, щоб зробити правильний вибір, вирішили депутати Микола Кульчинський, Василь Петьовка, Ксенія Ляпіна, Іван Стойко та Володимир Карпук.

«Нашоукраїнці» направили Прем’єр–міністру Юлії Тимошенко, яка хоче бути главою держави, депутатське звернення, яке є в розпорядженні «УМ». Головна причина такого кроку: до парламентаріїв, звертаються виборці з проханням надати повну інформацію про кримінальне минуле пані Тимошенко (так само, як у 2004 році вони хотіли знати про судимості Януковича). У цьому зверненні депутати нагадують, що документи, оприлюднені «УМ», засвідчують, що Головна військова прокуратура РФ п’ять років тому закрила справу щодо Тимошенко (обвинувачувалась в організації підкупу посадовців Міноборони РФ) за нереабілітуючих обставин, тобто леді Ю. визнано особою, що вчинила злочин.

«Аналіз опублікованих документів засвідчує, що Ви не скористалися правом повної юридичної реабілітації і особисто написали заяву, в якій визнали себе винною у вчиненні злочину (неодноразове давання хабарів) і дали письмову згоду на закриття кримінальної справи щодо Вас за нереабілітуючих підстав, — пишуть у депутатському зверненні до Прем’єрки «нашоукраїнці». — Таким чином, Ви офіційно визнали себе винною у вчиненні злочину.»

Відтак депутати Кульчинський, Петьовка, Ляпіна, Карпук та Стойко — просять кандидата в президенти Юлію Тимошенко невідкладно надати їм копію постанови Головної військової прокуратури РФ від 26.12. 2005 р. про закриття щодо неї кримінальної справи, а також інформацію про зміст написаної Юлією Володимирівною заяви на адресу ГВП, яка й була покладена в основу прийняття рішення про закриття кримінальної справи. «Якщо Ви не винні у вчиненні цих злочинів (давання хабарів), то чому написали цю заяву, а не вимагали повної юридичної реабілітації в суді, як це передбачено законом?» — резонно запитують у Тимошенко народні депутати.

Парламентарії також просять надати їм копії ухвал господарських судів Російської Федерації, які прийняли рішення про відшкодування збитків, завданих компанією «ЄЕСУ» (на той період очолювала Юлія Тимошенко) Міністерству оборони РФ. Пані Прем’єрку також просять прокоментувати слова Головного військового прокурора РФ Савєнкова про те, що Юля є особою, яка вчинила кримінальний злочин, тобто злочинницею.