Сюрпризи, та не від нас

22.12.2009

Для естонця Роланда Лессінга словенське «срібло» стало першим у кар’єрі. (Фото Рейтер.)

Після провального виступу нашої збірної у Хохфільцені президент Федерації біатлону Володимир Бринзак запевнив, що вже на наступному етапі показники будуть кращими. І справді — четвергові індивідуальні гонки в Поклюці принесли нам два місця в першій десятці. Тільки от у вихідні хоча б повторити ці результати українці не змогли.

Мені б на Ігри

Минулого року словенська публіка була позбавлена видовища елітних змагань біатлоністів, бо ремонт стадіону в Поклюці затягнувся, тож два етапи поспіль приймав австрійський Хохфільцен. Але оновлена арена настільки сподобалася керівникам Міжнародного союзу біатлоністів, що вони видали словенцям ліцензію на проведення етапу Кубка світу аж до 2017 року.

У суботньому спринті, як і в «індивідуалці», нашу країну представляли семеро дівчат. Щоправда, відбулася одна перестановка: сумчанку Оксану Яковлєву, яка повернулася на лижню після хвороби, але невдало виступила напередодні, замінила Інна Супрун. Для неї цей старт був уже третім на Кубку світу 2009/10.

Заміна приємної несподіванки не принесла: Інна фінішувала останньою серед наших. Утім основні сподівання покладалися на інших. Зокрема, на сестер Семеренко — в підсумку лише вони з «синьо–жовтих» фінішували в очковій зоні. Без промахів знову не обійшлася жодна з представниць збірної України.

А переможцем уперше в сезоні стала 23–річна росіянка Світлана Слєпцова. Від найближчої переслідувачки, своєї землячки Анни Богалій–Титовець, вона відірвалася на 43 секунди, а у спринті це свідчить про неабияку перевагу над іншими. «У моєї мами 1 січня буде день народження, тож цю перемогу присвячую їй», — сказала після фінішу Слєпцова.

Відзначимо й друге місце Богалій–Титовець, яка повернулася в біатлон після народження сина. «Я вирішила поновити виступи тільки через бажання потрапити на Олімпійські ігри», — 30–річна спортсменка зробила вагому заявку на завоювання путівки до Ванкувера. На Олімпіаді–2006 в Турині вона вже була володаркою «золота» в естафеті й не проти повторити успіх.

Уперше в сезоні на п’єдестал зійшла Магдалена Нойнер. Молода німецька зірка через хворобу пропустила перший етап і невиразно виступила на другому. «Два промахи є для мене хорошим результатом», — білява спортсменка, крім шаленої швидкості, відома й своєю нестабільною стрільбою. На цьому тлі провалили гонку шведки Анна–Карін Олофссон та Хелена Йонссон: лідери жіночого заліку не потрапили навіть до першої десятки.

Як не медалі, то хоча б очки

Та ж сама трійка, тільки із однією перестановкою, опинилася на п’єдесталі після недільної гонки переслідування. Слєпцова навіть із двома промахами легко фінішувала першою: надто великим був її відрив від конкуренток у попередній дисципліні. А от Нойнер укотре показала, що нині є однією з найшвидших біатлоністок у світі: стартувавши позаду Богалій–Титовець, вона обійшла росіянку ходом, хоча й зробила більше промахів.

Українки позавчора виступили успішніше, ніж напередодні. Утім, знову не втрутившись у боротьбу за нагороди, наш квартет фінішував у межах четвертого десятка — місця в ньому дозволяють набирати очки до індивідуальному заліку й у Кубку націй. Показник міг би бути вищим, але Оксана Хвостенко вирішила не витрачати сили на старт у переслідуванні. І знову жодна з наших дівчат не обійшлася без пос­трілів «у молоко».

Удалий старт Семенова

Чоловіки в Поклюці виступили непогано. Сумчанин Сергій Седнєв у день свого 26–річчя фінішував дев’ятим в індивідуальній гонці, показавши поки найкращий особистий результат у сезоні. У суботньому спринті його час не потішив, але була нагода порадіти за інших українців.

У першу чергу приємно здивував Сергій Семенов, для якого виступ у Поклюці став дебютним на Кубку світу. В індивідуальній гонці представник Чернігова фінішував 50–м, але в спринті був 19–м, що можна вважати вдалим показником для 21–річного новачка елітних змагань. Так само дебютував у суботу галичанин Віталій Кільчицький, але його вистачило лише на 70–ту позицію.

Переміг же у спринті, вперше в сезоні, Іван Черезов. «На стрільбищі постійно дув сильний вітер, але під час моєї стрільби він несподівано стих», — радів допомозі сил природи досвідчений росіянин. Він був одним із не багатьох, хто подолав дистанцію без промахів.

Якби не єдина помилка у стрільбі стоячи, то на третю сходинку п’єдестала потрапив би 21–річний норвежець Тер’є Бое. За відсутності лідерів своєї команди, Еміля Свендсена та Оле–Ейнара Бйорндалена, він показав найкращий результат у збірній Норвегії, хоча й уперше стартував на такому рівні.

А гонка переслідування принесла абсолютно нових героїв, ніж напередодні. Найвища сходинка п’єдестала знову була за росіянами, але володарем «срібла» сенсаційно виявився естонець Роланд Лессінг — він уперше в кар’єрі опинився у трійці на етапі Кубка світу. У неділю лише троє відстрілялися без промахів, і балтієць став одним із них. Стосовно українців, то троє наших фінішували в очковій зоні. Знову відзначимо непоганий результат Семенова та промахи кожного представника нашої чоловічої команди.

Словенський етап покращив позиції українських збірників як у загальному заліку, так і в Кубку націй. У змаганні між країнами чоловіки піднялися на дві позиції, жінки ж зміцнили своє п’яте місце. Наступний етап 6 січня прийме німецький Обергоф.

А ТИМ ЧАСОМ...

Головний тренер збірної з біатлону Євген Колупаєв розповів, що перед його командою поставлене завдання привезти з Олімпіади бодай одну медаль. Нагадаємо, що за перше місце у Ванкувері українські спортсмени отримають один мільйон гривень, за друге — 800 тисяч, «бронзу» ж функціонери оцінили в 600 тисяч. Не варто забувати й про квартири, які традиційно обіцяє призерам Ігор влада в їхніх містах — мотивація у наших спортсменів має бути непогана.

3–й етап Кубка світу

(Поклюка, Словенія)

Жінки. Спринт (7,5 км).

1. Слєпцова — 24 хв. 57,0 сек. (0). 2. Богалій–Титовець (обидві — Росія) — +43,4 (1). 3. Нойнер (Німеччина) — +1.02,6 (2)... 14. Вік. Семеренко — +1.57,3 (1)... 26. Вал. Семеренко — +2.42,2 (2)... 46. Вайгіна–Єфремова — +3.21,6 (5)... 50. Хвостенко — +3.34,9 (2)... 57. Підгрушна — +3.58,4 (3)... 78. Карасевич — +4.44,1 (3)... 83. Супрун (усі — Україна) — +5.00,8 (4).

Гонка переслідування (10 км). 1. Слєпцова — 34.03,2 (2). 2. Нойнер — +36,3 (3). 3. Богалій–Титовець — +43,2 (2)... 13. Вік. Семеренко — +2.48,5 (2)... 21. Вал. Семеренко — +4.02,4 (2)... 26. Вайгіна–Єфремова — +4.36,4 (5)... 40. Підгрушна — +5.20,1 (1).

Чоловіки. Спринт (10 км). 1. Черезов (Росія) — 28.10,0 (0). 2. Ландертінгер (Австрія) — +11,1 (1). 3. Фрай (Швейцарія) — +42,4 (1)... 14. Дериземля — +1.08,8 (1)... 19. Семенов — +1.20,6 (1)... 26. Седнєв — +1.26,6 (2)... 50. Деркач — +2.13,5 (2)... 57. Бережний — +2.23,0 (1)... 70. Кільчицький (усі — Україна) — +2.46,7 (3).

Гонка переслідування (12,5 км). 1. Устюгов (Росія) — 34.50,9 (2). 2. Лессінг (Естонія) — +9,3 (0). 3. Едер (Австрія) — +10,9 (2)... 18. Седнєв — +1.41,6 (2)... 21. Семенов — +1.58,8 (4)... 34. Дериземля — +2.35,2 (6)... 44. Деркач — +3.05,6 (3)... 48. Бережний — +4.03,4 (1).

Загальний залік Кубка світу. Жінки. Йонссон — 342 очка, Олофссон (обидві — Швеція) — 298, Слєпцова — 272... 22. Вал. Семеренко — 123. 23. Вік. Семеренко — 123... 25. Хвостенко — 95... 27. Підгрушна — 90...

37. Вайгіна–Єфремова — 62.

Чоловіки. Бурк (США) — 253, С. Фуркад (Франція) — 246, Зуманн (Австрія) — 225... 22. Дериземля — 99... 28. Седнєв — 92... 49. Семенов — 42... 58. Біланенко — 30... 68. Бережний — 16.

Кубок націй. Чоловіки. Австрія — 2850, Норвегія — 2837, Росія — 2737... 9. Україна — 2054.

Жінки. Росія — 2947, Німеччина — 2801, Швеція — 2780, Франція — 2643, Україна — 2410.