Перед пенальті

02.12.2009

Дух майдану Незалежності, який став епіцентром подій не лише в Україні, а й, мабуть, у Європі, вирішив відчути Віктор Пінчук — зять тодішнього Президента Леоніда Кучми. Олігарх, котрий перед тим за безцінь придбав «Криворіжсталь», прийшов у наметове містечко з донькою. Він фотографувався з революціонерами і роздавав автографи. Одному написав: «Усе буде добре».

Окрім того, Пінчук виступив у газеті «Нью–Йорк таймз» зі статтею про те, що Леонід Кучма погоджується на поступки «помаранчевим». «Внутрішньо він уже готовий до компромісу. Він повинен врятувати країну», — розповів зять Кучми.

Сам Леонід Данилович поїхав зустрічатися з Володимиром Путіним. Президенти говорили в аеропорту «Внуково–2». Путін пояснив свій інтерес до подій в Україні оригінально: «За офіційним переписом населення, в Україні проживає 17% етнічних росіян. Насправді — набагато більше. Це повністю російськомовна країна».

Європарламент провів засідання, на якому неодноразово лунав заклик провести в Україні повторний тур виборів за участю Ющенка та Януковича. Європарламент також засудив заяви Путіна, відзначивши, що Росія несе значну відповідальність за те, що відбулося в Україні. Міжнародна спільнота також засудила прояви сепаратизму.

Віктор Ющенко порівняв вибори зі спортивним турніром, де у фінал вийшло дві команди. «Було два тайми. Перший тайм — 31 жовтня, другий — 21 листопада. Суть другого тайму полягає у тому, що він не може визначити переможця. І що робить суддя? Призначає пенальті. Так давайте пенальті». Ющенко розкритикував ідею проводити вибори заново: на його думку, це те саме, що за нічийного результату у фіналі заново проводити весь чемпіонат.

Міністр внутрішніх справ Микола Білоконь порушив кримінальну справу за фактом блокування опозицією державних органів влади.

 • Майдан біля Кремля

  Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

 • Кремлівська «Зміна»

  Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

 • Потрібні робочі руки

  На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

 • З голоду не помрете, але паски затягуйте

  Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>