Таліби цілили по Марселю

18.11.2009

Новий теракт в Афганістані: у долині Тагаб, що за 50 км від Кабула, таліби вчора скоїли замах на командувача французьких військ у цій країні бригадного генерала Марселя Дрюара. Сам генерал не постраждав, але загинули 12 мирних людей. Кількість жертв може зрости, адже з–поміж 38 поранених два десятки перебувають у дуже важкому стані.

Дрюар проводив на місцевому ринку зустріч зі старійшинами, коли неподалік упали дві ракети, запущені талібами. Всі постраждалі — прості городяни.

Французькі військові відкрили артилерійський і ракетний вогонь по місцю передбачуваного запуску ракети, переказує агенція РБК, 700 французьких військовослужбовців і сотня солдатів урядової армії Афганістану почали наступ на ймовірні позиції терористів.

Марсель Дрюар заявив: «Даний теракт яскраво засвідчує, що талібам байдужі життя мирних жителів. Наші ж пріоритети ясні — спочатку зберегти життя мирним громадянам, а потім вступити в бій із бойовиками».

Незважаючи на близькість до столиці, долину Тагаб вважають одним з опорних пунктів руху «Талібан» — звідси бойовики влаштовують вилазки у напрямку Кабула і нападають на автомобільну та бронетехніку міжнародних сил, що йде з Пакистану.

Останніми тижнями таліби відзначилися одразу кількома гучними терактами та бойовими випадами в Афгані й Пакистані. Учора прем’єр–міністр Великої Британії Гордон Браун визнав, що війська міжнародної коаліції мають піти з Афганістану якнайшвидше. На його думку, вже в 2010 році слід почати передачу місцевій владі контролю за окремими районами країни. Браун запропонував країнам НАТО розробити чіткий план виводу міжнародних сил із неспокійної країни.

 • Майдан біля Кремля

  Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

 • Кремлівська «Зміна»

  Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

 • Потрібні робочі руки

  На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

 • З голоду не помрете, але паски затягуйте

  Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>