Коліться на здоров'я!

Коліться на здоров'я!

Звичайний укол медики називають «ін'єкцією», що в перекладі з латини означає «упорскування». Усі знають, що уколи призначають у критичних випадках, бо цей метод дозволяє лікам потрапляти одразу в кров і швидко знімати біль або блокувати запалення. Часто людям, які страждають на гастрит та виразку, вводять препарати тільки у такий спосіб, щоб вони не подразнювали шлунок.

Зазвичай ліки вводять у м'язи. Такі уколи називають внутрішньом'язовими. Колоти треба у верхню зовнішню частину сідниці. Тут мала ймовірність того, що ви встромите голку в кровоносну судину, нерв чи кістку. Набагато рідше препарат вводять під шкіру (якщо це саме такий препарат, на упаковці про це написано) — тоді колють у зовнішню частину плеча.

Депресії полюють на жінок

Депресії полюють на жінок

Складний світ емоцій жінки стає темою не тільки для анекдотів, а й для наукових досліджень. Наприклад, що краще для здоров'я — стримувати гнів чи давати йому вихід? Нещодавно вчені з'ясували, що наш гнів, хандра, реакція на горе серйозно шкодять фізичному стану. Дослідження американських вчених показують, що роздратування жінок призводить до цілої низки проблем, включаючи депресію, захворювання серця, високий кров'яний тиск, артрити, наркотичну чи алкогольну залежність, ожиріння. Цікаво, що проблеми зі здоров'ям виникають незалежно від того, дає жінка вихід гніву чи придушує його. Хоча жінки, які довго стримують свій гнів, удвічі частіше ризикують померти у молодому юному віці, ніж ті, хто одразу проявляє «настрій».

Травматологію взяли «на витяжку»

Травматологію взяли «на витяжку»

Палати на десятьох хворих, у кожного з яких рука чи нога на витяжці, страшна задуха навіть у коридорах, особливо влітку, коли найвищий пік травматизму, — таким донедавна було Черкаське обласне дитяче травматологічне відділення. Ремонт там не проводили, бо років з 10—15 велися балачки, що це відділення з Першої міської лікарні, в якій воно базується нині, переведуть в обласну дитячу, котру будували, наче мокре горіло. Обіцянки залишилися цяцянками: дитяча лікарня у Черкасах стала вічним довгобудом.

Щоб суглоби не рипіли,

Щоб суглоби не рипіли,

Мало хто сьогодні може похвалитися відмінним здоров'ям. Навесні, коли треба починати роботи в полі та на дачі, в багатьох дають про себе знати збої опорно-рухового апарату — то спину ломить, то шия не повертається, то болять суглоби. Фахівці радять не закривати очі на ці симптоми. Адже це — остеоартроз, захворювання, що характеризується деструктивною зміною суглобів. У Європі такий діагноз ставиться кожному десятому обстеженому. В Україні на цю недугу страждає 3 мільйони 600 тисяч чоловік, бо офіційна статистика «рахує» тільки тих, хто звернувся по допомогу до фахівців.

Маленькі заручники палички Коха

Маленькі заручники палички Коха

Скільки б не говорили у нашій державі про проблему туберкульозу, єдиний висновок, що напрошується з усього почутого, — паличка Коха наступає по всіх фронтах, найперше вражаючи бідних. Утім картина й не може бути кращою, якщо, скажімо, для харчування дітей-пацієнтів рівненського протитуберкульозного санаторію «Новостав» державою передбачено аж дві гривні бюджетних коштів на одну дитину.

Всі статті рубрики