Сірий день на білому тлі

05.09.2009

Після дворічної перерви найкращий український хокейний клуб знову виступає в чемпіонаті Білорусі. Після змагань поміж «сябрів» у 2004—2007 роках «Сокіл» спробував свої сили в російській вищій лізі, але зрештою організаційні вимоги та рівень гри другодивізійних росіян змусив повернутися до «синьоокої» Білорусі. Перший матч 18–го чемпіонату екстраліги РБ відбувся позавчора ввечері.

До Могильова «соколи» не змогли привезти одразу кількох провідних виконавців. Найбільша втрата — травма 37–річного капітана Юрія Гунька, якого навіть не внесли в заявку на сезон. У лазареті також перебувають Дмитро Толкунов, Олександр Матвійчук та росіянин Вадим Аверкін, головний снайпер клубу минулого сезону. Втрати, погодьтеся, серйозні. Окрім того, напередодні старту розташування команди покинув російський легіонер Максим Овчинников, який непогано проявив себе в міжсезоння.

Із перших хвилин поєдинку проти «Хімволокна» українці почали заробляти вилучення, що і вплинуло на підсумковий результат. Ще в першому періоді новобранець «Сокола», воротар національної збірної Костянтин Симчук тричі пропускав кидки господарів. Причому дві шайби — коли «Сокіл» грав у меншості. Гравці «Хімволокна» ж діяли якісніше, відтак сума штрафу в них удвічі менша, ніж у нашої команди: 12 хвилин проти 26. Після перерви гості перехопили ініціативу, загалом перевершили Могильов за кількістю кидків (22 проти 28), але Євген Пастух спромігся лише на «гол престижу» — в решті епізодів блискуче діяв голкіпер «хіміків» Гришукевич. Успіх могильовської команди (4:1) привітали дві тисячі фанів, які відгукнулися на заклик і переважно прийшли на матч у білому вбранні.

«Мене вразив настрій господарів — вони вийшли боротися до останнього», — так оцінив налаштування гравців «Хімволокна» головний тренер «Сокола» Олександр Сеуканд. Уже сьогодні його підопічні зіграють другий поєдинок сезону в Мінську проти «Юності».

Відкритий чемпіонат Білорусі. Екстраліга. 1–й тур. «Хімволокно» (Могильов) — «Сокіл» (Київ) — 4:1 (3:0, 1:1, 0:0; Борозенко, 2 (більш.); Блох, 13, 38; Кисельов, 15 (більш.) — Пастух, 28), «Юність» (Мінськ) — «Гомель» — 3:1, «Німан» (Гродно) — «Металург» (Жлобін) — 5:4, «Брест» — «Шинник» (Бобруйськ) — 2:3 (бул.), «Металлургс» (Лієпая) — «Керамін» (Мінськ) — 3:2 (бул.), «Динамо» (Мінськ) — «Шахтар» (Солігорськ) — 1:5.

* * *

Молодіжні збірні України й Польщі провели в Сяноку два товариські поєдинки. У першому перемогу святкували господарі (6:1), у повторній же зустрічі перевага була на боці молодих українців — 4:3.