НОВИНИ ПЛЮС

15.08.2009

«Фольксваген» купить «Порше»

Дві великі німецькі компанії–автовиробники — «Фольксваген» і «Порше» — узгодили подробиці взаємовигідної угоди. Упродовж останнього року «Порше» намагалася купити «Фольксваген», але не розрахувала сили, залізла в борги, а економічна криза довела такі наміри до повного фіаско. Нова угода передбачає зворотний процес: до кінця року «Фольксваген» придбає 42–відсотковий пакет акцій «Порше» за 3,3 млрд. євро. Загальну вартість «Порше» оцінюють у 12,4 млрд. євро. Керівництво «Фольксвагена» обіцяє зберегти незалежність «Порше». Цей спортивний бренд класу «люкс» стане вже десятою маркою в родині «Фольксваген», до якої, зокрема, входять німецька «Ауді», іспанський «Сеат» та чеська «Шкода».

Світ засуджує бірманську хунту

Рада безпеки ООН прийняла позавчора заяву, в якій закликає хунту Бірми негайно звільнити лідера опозиції Аун Сан Су Чжи та інших політв’язнів. Ця заява не має правових наслідків, бо тоталітарні Росія та Китай намагалися всіляко пом’якшити її звучання. Натомість Євросоюз прийняв рішення загострити санкції щодо правлячого в Бірмі режиму. До цього часу існувала заборона на в’їзд до ЄС членів військового уряду Бірми та були заморожені їхні банківські активи. Тепер такі санкції поширюються і на представників органів юстиції цієї країни.

Учора до Бірми прибув американський сенатор Джим Уебб. Він сподівається зустрітися сьогодні з лідером бірманської хунти генералом Таном Шве та обговорити з ним можливість звільнення Аун Сан Су Чжи, яку цього тижня засудили до додаткових 18 місяців домашнього арешту.

Час розбити копилку

Провідний швейцарський банк UBS уник судового переслідування у США, погодившись розкрити прізвища 52 тисяч своїх американських клієнтів, яких підозрюють в ухилянні від сплати податків. Але над банком продовжують збиратися чорні хмари.

На цей час у Римі судяться за спадщину померлого засновника та власника автомобільної компанії «Фіат» Джанні Аньєлі його донька Маргеріта Аньєлі де Пахлен та її старший син Джон Елканн. Слідство встановило, що померлий не вніс до спадку два мільярди євро, які переховував у банку UBS не стільки від родини, як від податкових органів Італії. Тепер повернення цієї велетенської суми очікують не лише родичі, а й податкові органи.

Спливають пікантні подробиці стосовно інших відомих осіб. Померлий 2007 року славетний італійський тенор Лучано Паваротті також ховав свої гроші у швейцарських банках, тому сплатив Італійській державі лише 12 млн. євро податків замість належних 60 мільйонів.

Загалом, італійські податкові органи розглядають справи 170 тисяч громадян Італії, які приховали свої гроші від оподаткування у «швейцарській скарбничці».

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>