НОВИНИ ПЛЮС

21.01.2009

Ізраїль виводить війська з Гази

Ізраїль продовжує виведення військ з Сектора Газа, згідно з домовленостями про перемир’я, про що було погоджено з ХАМАСом 17 січня. Учора, за даними газети «Гаарец», було виведено регулярні війська, за кілька днів окуповану територію залишать і резервісти. Регулярні війська будуть дислоковані на базах поблизу кордонів Сектора.

За час військової операції зі страшною назвою «Розплавлений свинець» загинуло 13,5 тисячі палестинців (дані ООН, базовані на палестинських джерелах) та 13 ізраїльтян. Матеріальні втрати, завдані Сектору бомбардуваннями та артобстрілами, самі палестинці оцінюють у 3 млрд. доларів. До речі, як повідомляє «Франс пресс», позавчора король Саудівської Аравії Абдулла Азіз виділив на відбудову Гази 1 млрд. доларів.

Тим часом президент Палестинської автономії Махмуд Аббас закликав організувати на всіх палестинських теренах коаліційний уряд, куди увійдуть як представники його поміркованої партії ФАТХ, так і міністри від ХАМАСу. Після цього він пропонує провести і президентські, й парламентські вибори.

Московського патріарха оберуть 27 січня

Нового патріарха Московського і всія Русі Помісний собор РПЦ обере у Москві 27 січня. Ім’я нового предстоятеля Російської церкви оголосять після 17.30 того дня. Про це повідомляє сайт РПЦ. Нагадаємо, що найвірогіднішим кандидатом вважають митрополита Кирила (в миру — Володимир Гундяєв), який після смерті Алексія ІІ тимчасово очолює РПЦ.

Американці не вилетять із Киргизії

Авіабазу США, дислоковану з 2000 року в Киргизії (завдяки їй американці перекидають свої війська та озброєння в Афганістан), не закриють, навпаки, її контингент зросте до 30 тисяч осіб. Про це, як пише агенція «Інтерфакс», заявив командувач збройними силами США на Близькому Сході та в Центральній Азії генерал Девід Петреус, перебуваючи з візитом у Бішкеку. Отже, генерал спростував інформацію про те, що Киргизія має намір закрити авіабазу, більше того, за його словами, «уряд Киргизії хотів би збільшити вигоди від розташування американської бази».

Політичні оглядачі називають це інтригами Бішкека. Як відомо, минулого тижня президент Курманбек Бакієв заявив про припинення діяльності авіабази США в країні і планував з цією новиною відвідати Москву. В обмін на «видворення» американців Бішкек хотів отримати від Росії довгостроковий пільговий кредит на 1,7 млрд. доларів. Проте візит Бакієва до Москви несподівано скасували.

 • Майдан біля Кремля

  Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

 • Кремлівська «Зміна»

  Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

 • Потрібні робочі руки

  На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

 • З голоду не помрете, але паски затягуйте

  Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>