Життя у борг

Життя у борг

Проблема всезростаючої дебіторської та кредиторської заборгованості підприємств загалом якось мало хвилювала керівництво Луганщини, і в цьому воно, швидше за все, наслідувало своїх київських начальникiв. Пригадую, три роки тому обидві «перші особи» області зібрали журналістів на прес-конференцію, аби похизуватися з приводу нечуваного зростання промислового виробництва в краї. До того воно (виробництво) разом зі всією Україною котилося вниз, і треба було якомога урочистіше відзначити довгоочікуваний злет. Представникам мас-медіа навіть роздали брошури з цифровими показниками нечуваних успіхів. Серед іншого там стояли й такі дані: сукупна дебіторська заборгованість підприємств — приблизно 5 млрд. грн., кредиторська — понад 10 мільярдів. Однак, коли я попросив прокоментувати це, на мій погляд, не зовсім нормальне становище, з'ясувалося, що «вожді» навіть не чули про нього. Вони довго шукали відповідний розділ у брошурі, але коли й знайшли такий, на більш-менш розбірливу відповідь не спромоглися.

Малі «годують» великих

Малі «годують» великих

Недавно на Черкащині ввели в дію Лисянську гідроелектростанцію. Це четверта ГЕС, яку відновили фахівці черкаської філії зовнішньо-економічної асоціації «НовоСвіт». За словами директора філії Анатолія Ярового, якби цього не відбулося, то малі ГЕС і далі дихали б на ладан. Тепер гідроелектростанції дають Черкащині 100 — 110 тисяч кіловат-годин енергії щодня. Завдяки цьому такі солідні підприємства, як ЗАТ «Юрія», «Графія — Україна», «Світ ласощів», «Черкаське пиво», «БілоСвіт», Звенигородський сироробний комбінат та Золотоніський машинобудівний завод, використовують у своїй роботі дешеву електроенергію.

Базарні «вольності»

Базарні «вольності»

Ринковий збір донині залишається на Рівненщині основним джерелом наповнення місцевих бюджетів з питомою вагою 58,1 відсотка від усіх надходжень. Тож і не дивно, що саме «базарній» діяльності податківці області приділяють чи не найбільшу увагу. Тим більше що ринки самі по собі внаслідок організаційних проблем є невичерпним джерелом порушень з боку торговельників, а отже, і таким самим невичерпним джерелом для накладення різноманітних штрафів, які нині є чи не найвагомішим показником активності роботи Державної податкової адмiнiстрацiї (ДПА).

Всі статті рубрики