Людина зі списку

10.01.2009

Прес–служба прокуратури Сумської області надіслала регіональним ЗМІ підсумки перевірки за інформацією, викладеною в матеріалах «УМ» про «людину зі списку» — голову Сумської обласної ради В’ячеслава Шапошніка.

 

Наша газета, нагадаємо, на конкретному прикладі розглядала ймовірність зловживань посадовою особою. Передусім для того, аби нагадати українцям, які періодично стають електоратом, наскільки уважними варто бути, обираючи. І загострити увагу на тих «тонких» місцях, де зловживання можливі.

Ми апелювали до правоохоронних органів, аби вони відповіли на запитання щодо певних непрозорих моментів у конкретній біографії, а також більше уваги приділяли «історіям успіху» посадових осіб загалом. Бо ж усі декларують боротьбу з корупцією, але чомусь ця боротьба часом є вибірковою.

І ось — відповідь. Судячи з якої, все значно біліше й пухнастіше, ніж могло здатися тим, хто читав публікації «УМ». Щодо законності процедури відчуження об’єктів незавершеного будівництва перевірка прокуратури встановила, що зазначені обставини були предметом розслідування у одній із кримінальних справ щодо іншої посадової особи. Під час розгляду справи ознак будь–яких злочинів у діях В’ячеслава Шапошніка не встановлено.

Перехід права власності на об’єкти незавершеного будівництва за рішеннями господарського суду Сумської області визнано правомірним. Земельні ділянки під недобудовами передано в оренду відповідно до вимог чинного законодавства. Земельні ділянки у власність рідня голови обласної ради, навіть та, яка мешкає в місті Ромни, безоплатно отримала під Сумами «відповідно до діючого земельного законодавства». І тому подібне. І все б, здавалося, добре. Але вдамося до однієї цитати.

«Проведеною перевіркою з питань правомірності дій службових осіб інспекції ДАБК у Сумській області під час прийняття в експлуатацію будинку по вул. Черепіна, 60 в м. Суми, а також використання матеріалів начебто без відповідних сертифікатів, порушень законодавства не встановлено. Законність цього будівництва підтверджується актом державної приймальної комісії про введення в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкту від 11 липня поточного року». Знов усе добре. Таж і в матеріалі «УМ» йшлося про цей акт приймальної комісії. Але перед цим — про те, що кількома місяцями раніше відповідною посадовою особою було складено інший документ. І у ньому категорично стверджувалося, що будівництво ведеться з порушеннями. А незабаром ця посадова особа без жодних зауважень підписала серед інших акт приймальної комісії. Як так може бути? Якщо посадова особа тим, попереднім, документом зводила наклеп на будівельників, давайте її покараємо! Якщо вона була права, що змусило її змінити свою позицію? Саме на таких невідповідностях акцентувалася увага в публікаціях. Але прокуратура їх ніби не помітила…

Утім поки є відповіді не на всі запитання, і варто чекати продовження.

Щодо згадуваного в матеріалі підприємства «Антей», то 3 грудня поточного року Державною податковою інспекцією в м. Суми відповідні матеріали направлено до ДПІ у Шевченківському районі м. Київ — тобто за місцем реєстрації «Антея» — для проведення його позапланової документальної перевірки. Управлінню податкової міліції прокуратура доручила проведення перевірки укладення договорів підряду та проведення розрахунків за виконані роботи в готівковій формі з підприємствами–банкрутами.

УМВС України в Сумській області доручено провести перевірки законності оренди автостоянки в аеропорту, приміщень у лікарнях під розміщення аптек, а також використання бюджетних коштів на устаткування їдальні. Згадується й кримінальна справа, прийнята до провадження управлінням СБУ, щодо порушень під час організації ремонту приміщення обласної ради, про що вже повідомляла «УМ».

Що ж до окремих моментів, то є й остаточні висновки. Так, перевірка встановила, що фірма подружжя Шапошніків таки неправомірно приватизувала сходовий майданчик біля своєї квартири. Це порушує право приватної власності мешканців житлового будинку, а тому рішення щодо цього Сумської міської ради опротестоване прокурором Зарічного району м. Суми.

  • І нема на то РАДИ

    Бурхливі політичні пристрасті розгорілися у районному центрі Карлівка, що на Полтавщині, перед обранням голови районної ради. Коаліція у складі депутатів від «Батьківщини», «Блоку Петра Порошенка» та «Свободи» висунула тоді кандидатуру Петра Світлика. >>

  • Вижити за лінією фронту

    Бійця АТО, який приїхав додому на реабілітацію після поранення в зоні бойових дій, уже з новими численними травмами голови госпіталізували до реанімації. За його життя борються лікарі у Вінницькому військово-медичному центрі. >>

  • Школа войовнича

    Батькам школярів добре відома ситуація, коли син чи дочка приходять зі школи і скаржаться на однокласників — той б’ється, той обзивається, а той і взагалі проходу не дає. >>

  • ЗалізоБЕТОНні докази

    Про тривалу відсутність мешканки Вінницького району заява в поліцію надійшла від брата зниклої лише 10 жовтня, оскільки той сам намагався знайти сестру й до останнього не вірив, що її немає серед живих. >>

  • Шукайте жінку

    Відомо, що 55-річний підприємець із Туреччини займався вантажними перевезеннями різних товарів та у справах часто відвідував Миколаїв. Саме в цьому південному місті йому влаштували справжню пастку, знаючи про його підвищену пристрасть до молоденьких дівчат. >>

  • Пані невДАЧА

    Дачники стверджують, що бачили їх за цим заняттям і навіть знають в обличчя. Правоохоронці ж у листах повідомляють, що ведуть слідчо-розшукові дії. Ця історія майже анекдотична. І з неї можна було б посміятися, якби все не було так сумно. >>