16.12.2008

Плавання

Із чотирма медалями — однією золотою, двома срібними й бронзовою — завершила збірна України чемпіонат Європи на «короткій воді» (в 25–метровому басейні) в хорватському місті Рієка. На спині харків’янка Катерина Зубкова фінішувала другою у фіналах запливів на 50 і 100 м. А брасист Ігор Борисик із Сімферополя став третім на 200–метрівці і переміг на дистанції 100 м, побивши при цьому рекорд Європи, що належав Олегу Лісогору. Більш титулований броварчанин Лісогор тим часом брав участь у... відкритті дельфінарію в Києві.

Українець Сергій Лебідь увосьме переміг на чемпіонаті Європи з кросу. На дистанції 10 км у Брюсселі (Бельгія) донеччанин тривалий час тримався в тіні, але на фініші на вісім секунд випередив срібного призера — британця Мо Фараха.

Спортивна гімнастика

На 14–му фіналі Кубка світу в Мадриді українець Олександр Воробйов переміг у своїй коронній вправі на кільцях. Олімпійський чемпіон Афін–2004 Валерій Гончаров показав третій результат на брусах.

Дарина Згоба з Івано–Фран­ківська стала четвертою на брусах і п’ятою на колоді. Ще одна українка, Анастасія Коваль, залишилася в програмі на брусах на шостому рядку протоколу.

Велоспорт

Львів’янин Євген Болібрух став срібним призером етапу Кубка світу з треку в Калі (Колумбія) в заїзді на 1 км. Цей успіх дозволив українцеві очолити залік Кубка світу, посунувши з першої позиції товариша по збірній — Віталія Щедова, який пропускав південноамериканський етап.

Фігурне катання

Українці Тетяна Волосожар і Станіслав Морозов посіли четверте місце в змаганнях спортивних пар на фіналі Гран–прі в Кореї. На п’єдестал піднялися китайські дуети Панг/Тонг і Д. Жанг/Х. Жанг, а також німці Олена Савченко з Робіном Шолкови.

Санний спорт

Киянка Наталія Якушенко посіла п’яте місце на етапі Кубка світу у Вінтерберзі (Німеччина), пропустивши вперед чотирьох господарок траси — Гейзенбергер, Хюфнер, Вішневськи, Мартіні. Німкені на Кубку світу перемагають уже на 84 етапах поспіль упродовж 11 років! Інші українки — Лілія Лудан і Марина Халайджан — показали 16–й і 21–й результат відповідно.

Волейбол

Європейський кубок виклику. Чоловіки. 1/16 фіналу (перші матчі). «Лозанна» (Швейцарія) — «Локомотив» (Київ) — 0:3, «Анортосіс» (Кіпр) — «Локомотив» (Харків) — 0:3.

Кубок ЄКВ. Жінки. 1/8 фіналу (перший матч). «Роте рабен» (Німеччина) — «Джинестра» (Одеса) — 3:0.

Чоловіки. Українська суперліга. 11–й тур. «Київ» — «Полтава» — 95:75, «Сумихімпром» — «Пульсар» — 84:81, «Миколаїв» — «Азовмаш» — 64:102, «Донецьк» — «Хімік» — 90:59.

Турнірне становище: «Київ» — 21, «Азовмаш» — 20, «Донецьк» — 18, «Сумихімпром» — 16, «Миколаїв», «Хімік» — 15, «Пульсар» — 14, «Полтава» — 13.

* * *

УБЛ. 21–й тур. «Черкаські мавпи» — «Дніпро» — 73:65, «Будівельник» — «Ферро» — 115:88. 22–й тур. «Грифони» — «Політехніка» — 78:93, «Одеса» — «Говерла» — 103:81, «Черкаські мавпи» — «Ферро» — 86:81, «Будівельник» — «Дніпро» — 120:67, «Азот» — «Кривбас–баскет» — 83:88.

Турнірне становище після 20 матчів: «Черкаські мавпи» — 35, «Одеса» — 34, «Кривбас–баскет» — 33 (19), «Політехніка» — 33, «Будівельник» — 32, «Дніпро» — 31, «Ферро» — 26 (19), «Говерла» — 26, «Азот» — 23 (19), «Грифони» — 21 (19).

Футзал

Молодіжний чемпіонат Європи (Санкт–Петербург). Півфінали: Росія — Україна — 1:0, Італія — Іспанія — 1:0. Фінал: Росія — Італія — 5:4 (у дод. час).