Продублюйте, будь ласка

04.11.2008

Ісмаель Бангура вийшов у лідери бомбардирських перегонів. (Фото Олександра ПРИХОДЬКА.)

Албанська перемога

Останні три тури для одного з несподіваних лідерів, донецького «Мета­лур­га», мали стати лакмусовим папірцем. Команда болгарського наставника Ніколая Костова зустрічалася з основними конкурентами в боротьбі за «медальні» місця. І тест не пройшла. Якщо виїзд до «Дніпра» приніс донеччанам одне очко, то «Металіст» і «Ворскла» «метадонів» обіграли.

Найбільш драматичним для донеччан стало протистояння в Полтаві. Обидва суперники мали кілька непоганих нагод відзначитись. Ближчими до взяття воріт були «ворскляни», але м’яч уперто не хотів залітати у ворота голкіпера «Металурга» Владимира Діш­ленковича. Коли вже здавалося, що гра так і закінчиться нульовою нічиєю, господарі вирвали перемогу. Вдало зіграли два албанські легіонери господарів: Арменд Даллку навісом з правого флангу знайшов свого співвітчизника Дебатика Цуррі, який і забив головою переможний м’яч на останній хвилині.

«Я прошу — захистіть мене від президента нашого клубу. Після гри він зайшов у роздягальню й сказав, що тепер нам потрібно пробиватися у Кубок УЄФА», — наставник «Ворскли» Микола Павлов, як завжди, на післяматчевій прес–конференції був дотепним.

Атака на підйомі

Друга поспіль поразка донецького «Металурга» дозволила «Металісту» піднятися на другу сходинку. Перед зустріччю в Кубку УЄФА з «Гертою» Мирон Маркевич випустив на матч внутрішнього чемпіонату з «Чорноморцем» бойовий склад. Харківська «основа» відіграла відмінно — і травм не отримали, і перемогу здобули доволі легко. У господарів нагадав про себе герой минулого сезону серб Марко Девич, який двічі «розписувався» у воротах одесита Євгена Ширяєва. Спочатку він першим встиг на добивання після потужного удару в штангу Северина Ганцарчика, а в другому таймі відзначився після подачі кутового. «Чорноморець» не може виграти вже четвертий поєдинок поспіль.

Не на жарт розійшовся й напад «Динамо» — ось уже шість матчів у прем’єр–лізі поспіль віце–чемпіони виграють, забиваючи мінімум по три м’ячі. У суботньому поєдинку з «Карпатами» кияни ще до перерви тричі засмутили Всеволода Романенка. Спочатку вдалими індивідуальними діями відзначилися Ісмаель Бангура й Артем Мілевський, а на останній хвилині тайму арбітр призначив пенальті за гру львів’янина Ощипка рукою у власному штрафному майданчику. Олександр Алієв вміло розвів м’яч і воротаря по різних кутах воріт.

Не можна сказати, що галичани приїхали до столиці просто відбути номер. Якби Денису Кожанову чи Сергію Зеньову пощастило трохи більше, то «Карпати» забили б мінімум тричі. А так — у другому таймі вони вчетверте пропустили від Бангури, який, видно, всерйоз намірився стати найкращим бомбардиром чемпіонату.

І про негатив — близько двох сотень львівських убо­лівальників, які сво­їм ходом прибули
до Києва, потрапили на трибуни стадіону «Динамо» лише в другому таймі. Причина — співробітники міліції відмовились впускати їх на гостьовий сектор, оскільки клуб не зробив заявку на таку кількість фанатів. «Зелено–білих» спочатку відправляли по квитки до кас стадіону (тих перед матчем працювало аж три), і лише коли гості пригрозили силою прорватися на арену, вихід із положення якось знайшли.

Запорізький фарт

Вісім турів поспіль не програє запорізький «Ме­талург». Вдала гра дозволила команді Анатолія Чанцева підскочити на п’яте міс­це, поступаючись «Ворсклі» лише за різницею м’ячів. Щоправда, минулої суботи «сталевари» програвали вдома «Арсеналу» вже в дебюті першого тайму — після подачі кутового орендований у «Динамо» Денис Олійник вдало зіграв п’ятою. Гол на деякий час пригальмував господарів, утім вони знайшли свою гру в другому таймі. Спочатку Олексій Годін після передачі нігерійського легіонера Міхаеля Алоїзі зрівняв рахунок, а на останній доданій хвилині штрафний вдало пробив Сергій Силюк.

Привертає увагу перша (!) перемога «Дніпра» на новій однойменній арені. Завдяки цьому дніпропетровці все ще випереджають «Шахтар», котрий не без проблем подужав сусідів із «Зорі».

«Динамо» — «Карпати» — 4:0

Голи: Мілевський, 18; Бангура, 25, 53; Алієв, 45 (пен.)

16. «Харків» 13 0 8 5 8–18 8

Бомбардири: Бангура («Динамо») — 11, Коельйо («Металіст») — 9, Мілевський («Динамо») — 7, Джихані («Зоря») — 6.

* * *

Перша ліга. 16–й тур. «Динамо–2» — «Енергетик» — 3:2 (Воронков, 2; Гармаш, 20; Коркишко, 77 — Головко, 36; Калапач, 79), «Ігросервіс» — «Дністер» — 2:2 (Якименко, 9; Бобаль, 83 (пен.) — Батальський, 34; Буряк, 87; вилучення: Полтавець, 80; Буряк, 90+1 (обоє — «Д»)), «Десна» — «Геліос» — 1:0 (Мазуренко, 75).