Квиток від кондуктора — марнотратство?

Квиток від кондуктора — марнотратство?

Тарифи на проїзд у київському міському транспорті зростуть із 14 березня, незважаючи на заяви Антимонопольного комітету про необгрунтованість такого підвищення. «Якщо антимонопольний комітет не на словах, а економічними розрахунками пояснить нам, як можна утримати цінову планку, то, може, ми і прислухаємося до його порад, а поки що ми не бачимо такої потреби», — заявив учора начальник головного управління цінової політики столиці Василь Яструбинський.

Острів невезіння українських моряків

Острів невезіння українських моряків

Сьомий день триває акція протесту членів українського екіпажу океанського буксира-рятувальника Zudar Sexto, які оголосили голодування у центральній в'язниці острівної держави Кабо-Верде, вимагаючи від властей припинити багатомісячне утримання під вартою без пред'явлення будь-якого звинувачення. «Жодних офіційних звинувачень протягом чотирьох місяців чотирьом морякам не пред'явлено, — зазначила в інтерв'ю «УМ» керівник юридичної служби Федерації морських професійних спілок України (ФМПСУ) Ірина Коврижних. Однак екіпаж Zudar Sexto продовжують утримувати під вартою, порушуючи всі передбачені законодавством Республіки Кабо-Верде терміни. А після оголошення голодування адміністрація в'язниці припинила доступ до арештованих адвоката і телефонний зв'язок моряків з юристом та родичами».

Привіт із Африки

Привіт із Африки

Помаранчевий сніг, що випав у закарпатських селах Великоберезнянського району, швидше за все, — незвичне явище природи. До такої думки схиляються місцеві фахівці, вивчаючи склад опадів та їхнє забарвлення. Як пояснив «УМ» начальник Державного управління екології та охорони природніх ресурсів Закарпатської області Мирон Цюбик, наразі вчені розглядають кілька версій походження оранжевого снігу. І серед них чимало екзотичних. Приміром, «космічна» версія: незвичного кольору снігові надали... часточки якого небесного тіла, що накопичилися у верхніх шарах атмосфери, а потім «осіли» на українських землях. Не виключають екологи також і «хімічного» походження снігу. Однак, за словами Мирона Михайловича, важко уявити, яке підприємство могло б «дати» викиди такого кольору, тим більше, що на Закарпатті хімічних підприємств немає. До того ж, як повідомили «УМ» у прес-центрі Управління МінНС Закарпатської області, за попередніми висновками експертизи (остаточні ж будуть відомі за кілька днів) сніг — не токсичний, не радіаційний і абсолютно безпечний.

Народним обговоренням по іноземній попсі

Народним обговоренням по іноземній попсі

Українські співаки, музиканти, автори та продюсери нарешті почали відверто обговорювати ефірну блокаду, в якій опинилася сучасна українська естрада. Ні для кого не секрет, що наше радіо і телебачення в музичному плані — це переважно іноземний продукт. Докотилися навіть до того, що Олегові Скрипці відмовили на кількох радіостанціях, мотивуючи — не формат, а насправді вимагаючи грошей. Та все ж дотепер не було жодної реакції на такий розклад. І ось нещодавно продюсер і телережисер Олександр Зирін, директор агенції «ЛІСА-СТАР», продюсер та творчий керівник «Оркестру Янки Козир» Олександр Литовка, музикант Олексій Ткачук і керівник інтернет-проекту «Телекритика» Наталя Лігачова промоніторили за жовтень і листопад минулого року ефір музичних телеканалів «М1», «ОТV» та «Ентер-м'юзік». Наслідок, як повідомив Олександр Зирін на прес-конференції в Києво-Могилянській академії, — хто хапався за серце, хто — за голову. Відсоток вітчизняного продукту на цих каналах мізерний, в середньому — 22,7. А на радіостанціях узагалі — 10 відсотків. Хоч у Законі України «Про телебачення і радіомовлення» чітко прописано, що з метою захисту інтересів національного телерадіовиробництва... не менше половини ефіру кожної телерадіоорганізації мають становити передачі (фільми), виготовлені в Україні» (стаття 8).

Мароккана. Кінець світу

Мароккана. Кінець світу

Кількість жертв руйнівного землетрусу, який стався у вівторок о 2.30 ночі (4.30 за київським часом) на середземноморському узбережжі Марокко, сягнула 564 осіб, повідомив учора вранці в інтерв’ю державному телеканалу 2М міністр охорони Марокко Мохамед Шейх Біаділла. У лікарнях та військових шпиталях перебувають кілька сотень поранених. Рятувальні роботи ускладнюються як з огляду на повторні поштовхи, так і через погану погоду — зливи при температурі повітря плюс п’ять градусів Цельсія. Хоча король Марокко Мохаммед VI заявив, що бере під особистий контроль рятувально-пошукові роботи, але надалі катастрофічно бракує людей та обладнання. Бербери з сіл, які зазнали найбільших руйнувань, фактично самостійно шукають рідних та друзів, розбираючи завали голими руками. Учора король заявив у столиці країни Рабаті, що особисто відвідає район катастрофи — портове, курортне та рибальське місто Аль-Хосейма і навколишні села, в яких мешкають убогі селяни-бербери. Загалом на охоплених землетрусом теренах мешкають 300—400 тисяч людей.

Всі статті рубрики