Мазок замість рентгену

Мазок замість рентгену

Віднині підступну паличку Коха у столиці приборкуватимуть не лише фтизіатри і пульмонологи, а й фахівці загальної медичної мережі. Це тільки одне з нововведень недавно відкритого проекту TACIS «Профілактика та боротьба з туберкульозом у м. Київ». Крім того, до цієї антитуберкульозної програми медики підключать бактеріологічні лабораторії, тому що за допомогою мікроскопічних досліджень харкотиння хворого, так званого мазка, набагато простіше, дешевше і швидше визначити стан хворого, ніж за допомогою флюорографії, і займатимуться широкою просвітницькою кампанією. Як сказав керівник проекту Епко Хаскер, серед українців поширені хибні уявлення про туберкульоз, які треба зруйнувати для ефективнішої боротьби з хворобою.

Калiка за грошi

Калiка за грошi

Про це свідчить кримінальна справа, порушена прокуратурою області проти голови Черкаської міжрайонної кардіологічної медико-соціальної експертної комісії.
А втрутитися у діяльність цього закладу прокурори змушені були після скарг, з якими народ звертався до правоохоронців. Коли ж почали перевіряти заяви, то з'ясували, що тільки за минулорічний грудень і нинішній січень хабарник у білому халаті наскладав собі у кишеню 2500 гривень. І все це за видачу довідок про інваліднiсть.

«Кривавий» виторг

«Кривавий» виторг

Понад 500 мешканців Рівного — у списку почесних донорів України. Та частина з них уже не здає кров — за віком, через хвороби тощо. Держава начебто захищає людей, які здають кров, у законі України про донорство чітко вказанi всi їхнi пільги. Одна біда — більшість iз цих пiльг у нинішніх умовах залишається тільки рядками на папері, нехай і скріпленими підписами найвищих посадових осіб держави. Та й узагалі, незрозумілостей у стосунках між донорами і державою накопичилося чимало. Зокрема, тривалий час не могли віднайти кошти для того, щоб виготовити посвідчення «Почесний донор України». А поки готували форму, особам, яких відзначали цим почесним званням, вручали навіть не бланк, а скріплений печаткою звичайнісінький папірець без фотографії власника.

Нині посвідчення почесних донорів нарешті виглядають як справжні документи — з підписом, печаткою, реєстраційним номером, датою видачі тощо. Але головна проблема в тому, що всі пільги донорів виконуються... тільки на папері. Законодавці мали б переглянути й удосконалити прийнятий у 1995 році закон України про донорство. Інакше донорської крові для термінових операцій не буде, а торгівля нею залишатиметься «в тіні».

Всі статті рубрики