Тріумф із кулаками

30.09.2008

Уболівальникам київського «Соко­ла» цієї осені можна позаздрити: новий сезон у російській вищій лізі українці розпочали настільки потужно, що здобули перемоги у всіх стартових восьми іграх. У черговому спареному турі «соколи» приймали в Броварах середнячків із «Липецька». Утім, узяти в нього шість очок виявилося не легко. Стартовий період суботньої гри взагалі обійшовся без закинутих шайб. Кияни повели в рахунку на початку другої 20–хвилинки — відзначився один із кращих бомбардирів «Сокола», російський форвард Вадим Аверкін. Гості з південного заходу Росії доволі швидко відігралися, але шайба Дмитра Толкунова, закинута в більшості, а потім результативні дії Романа Сальникова принесли нашій команді перемогу.

Ще напруженішою була недільна зустріч. «Липецьк» уже на третій хвилині вийшов уперед — за росіян, як і в попередній грі, знову закинув Семен Кокуєв. Українці, хоча й переважали суперника, вийшли на заключний період за рівного рахунку. Олександр Сеуканд після гри скаже, що за такого розвитку подій він спробував «струснути» своїх хлопців. Напучування тренера зіграли свою роль, і кияни таки вирвали перемогу, закинувши три шайби з інтервалом у сім хвилин. Під перевагою нашого клубу підвів ефектну риску «тафгай» Андрій Срюбко: майже стокілограмовий захисник українців безжально віддухопелив одного із задиракуватих гравців «Липецька», натягнувши йому на голову светра. І навіть 25 хвилин штрафу Срюби не затьмарили позитивного враження від перемог.

«Ваша команда є найсильнішою з тих, які я вже бачив у цій лізі», — сказав наставник гостей Віктор Сємикін. Росіянину є з чим порівнювати, адже його клуб уже встиг зіграти з лідером дивізіону — «Дмитровом». А от кияни з лідером–конкурентом зіграють у Броварах 10—11 жовтня.

Відкрита першість Росії. Вища ліга. Дивізіон «Захід». «Сокіл» — «Липецьк» — 3:1 (0:0, 2:1, 1:0; Аверкін, 24; Толкунов, 37 (більш.); Сальников; 47 — Кокуєв, 30), 4:1 (0:1, 1:0, 3:0; Цируль, 27; Шафаренко, 43 (більш.); Побєдоносцев, 47; Литвиненко, 50 — Кокуєв, 3 (менш.)), «Дмитров» — «Рязань» — 9:0, 3:0; «Титан» — МХК «Крилья совєтов» — 1:4, 1:4; «Капітан» — ВМФ — 6:0, 4:3 (бул.); «Бєлгород» — «Рись» — 3:4 (ОТ), 4:2; «Крилья совєтов» — «Кристал» — 1:3, 8:3.

Лідери після восьми матчів: «Дмитров» — 24, «Сокіл» — 23, МХК «КС», «Бєлгород» (6 матчів), «Рись» — 12, «Капітан» — 11 (6), «Липецьк», «КС», «Кристал» — 9...