НОВИНИ ПЛЮС

20.09.2008

Кондоліза розкритикувала Росію

Держсекретар США Кондоліза Райс заявила, що політика російської влади веде Росію до міжнародної ізоляції і знецінює її позицію на світовій арені. За словами Райс, поведінка РФ «створює образ авторитарної країни у внутрішній політиці й агресивної — у зовнішній». Виступаючи з промовою про відносини Москви і Вашингтона, держсекретар наголосила, що країни Заходу «не дозволять Росії нав’язувати їм свою позицію, в тому числі і в тому, що стосується розширення НАТО і можливого прийняття до альянсу Грузії та України». Визнавши, що на Грузії лежить відповідальність за початок бойових дій, Райс назвала визнання Росією Абхазії і Південної Осетії «спробою розчленувати єдину і незалежну державу Грузію».

Баскські комуністи в Іспанії тепер — поза законом

Верховний суд Іспанії заборонив діяльність Комуністичної партії баскських земель — за зв’язок із раніше забороненою партією «Батасуна» (політичним крилом ЕТА). Відтак партія повинна негайно припинити будь–яку діяльність. Усі партійні кошти та майно будуть конфісковані й підуть на соціальні потреби суспільства. КПБЗ була створена у 2002 році через місяць після того, як парламент заборонив партію «Батасуна» («Єдність») за її зв’язки з ЕТА.

Австралійці вбили соратника афганського президента

В Афганістані військовослужбовці міжнародних сил сприяння безпеці випадково застрелили близького соратника президента Хаміда Карзая, голову адміністрації повіту Чура провінції Урузган Рузі Хана. Раніше Хан очолював сили безпеки провінції. Як повідомляє РІА «Новості», посадовця помилково застрелили австралійські військові. Президент Карзай висловив сім’ї загиблого свої співчуття.

КНДР знову повертається до ядерної програми

Північна Корея офіційно підтвердила, що планує відновити ядерний реактор у Йонбені. Як повідомляє агенція «Франс–прес» із посиланням на представника міністерства зовнішніх справ КНДР Хена Хака Бона, роботи з відновлення реактора вже розпочалися. У 2007–му КНДР почала демонтаж реактора, але призупинила цей процес у серпні цього року, коли з’ясувалося, що США не збираються виключати Північну Корею з переліку країн, які спонсорують тероризм.

У Пакистані терористи захопили школу

У Пакистані терористи захопили школу в районі Верхній Дір. Заручниками бойовиків стали близько трьохсот дітей. Однак такої трагедії, як свого часу в дагестанському Беслані, не сталося. Як повідомляє іранський канал Press TV, місцеві мешканці самотужки визволили школярів, оточивши будівлю і заблокувавши район, у якому розташована школа. У перестрілці двоє бойовиків загинуло, а третьому вдалося втекти. Вибухівка, якою були обгорнуті терористи, спрацювала, однак ніхто з дітей не постраждав. За інформацією телеканалу, терористи були пов’язані з «Аль–Каїдою» і «Талібаном».

Свазіленд уперше обирає парламент

У Свазіленді, де зберігається остання на африканському континенті абсолютна монархія, вчора розпочалися перші демократичні парламентські вибори. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, вони проводяться у відповідності до нової редакції Конституції, ухваленої у 2006 році. Діяльність політичних партій у Свазіленді заборонена, тому кандидати можуть висуватися тільки як незалежні. 55 депутатів національної асамблеї будуть обрані виборцями, а ще десятьох призначить король Мсваті ІІІ. Також король призначає двадцятьох сенаторів, а решту десять визначать парламентарії.

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>