ХРОНІКА ВІЙНИ

13.08.2008

11 серпня (за київським часом)

14.49. Росія відкидає грузинську пропозицію стосовно припинення вогню в районі конфлікту в Південній Осетії і стверджує, що навіть не бажає вивчити відповідний документ, який підписав президент Саакашвілі.

15.10. Влада Південної Осетії повідомляє, що грузини відновили обстріл Цхінвалі.

15.16. За даними «Франс прес», російські солдати «тимчасово захопили» приміщення поліції у грузинському місті Зугдіді, оскільки грузинські поліцейські відмовилися скласти зброю.

16.35. МЗС Грузії повідомляє: «Російські війська увійшли на територію нашої країни з боку Абхазії».

17.58. Міністерство оборони РФ підтверджує, що російські збройні сили вступили на грузинську територію в районі міста Сенакі — «щоб попередити нові грузинські атаки проти Південної Осетії».

18.59. Російські війська зайняли місто Горі, яке розташоване за 60 кілометрів від Тбілісі. Глава Ради нацбезпеки Грузїі повідомив, що грузинські війська займають позиції навколо Тбілісі для захисту столиці від російських окупантів.

19.07. Президент Саакашвілі заявив, що підтримує запропонований посланцем ЄС, главою МЗС Франції Бернаром Кушнером план, яким передбачається припинення вогню в Південній Осетії та міжнародний моніторинг дотримання миру.

19.30. З Горі надходять суперечливі повідомлення. Грузини стверджують, що його захопили росіяни. Місто виглядає вимерлим, оскільки мешканці поспіхом залишили його перед приходом окупантів. Російська сторона в цей же час заявляє, що її вояків у Горі немає.

20.29. Президент Саакашвілі заявив у телевиступі: більша частина країни вже зайнята окупаційними військами.

22.21. Агенція «Інтерфакс» повідомила, що російські війська залишили місто Сенакі. Російська влада заявляє, що не має наміру окупувати всю Грузію, а лише Південну Осетію та Абхазію.

12 серпня

00.27. Президент США Джордж Буш заявляє, що Росія повинна вивести свої війська з території Грузії і закінчити кризу. Він додав, що має інформацію, що росіяни збираються бомбардувати один із цивільних аеропортів Грузії.

7.57. «У військовій операції витіснення грузинських військ із району Кодорі не беруть участі чужі війська», — запевняє глава МЗС невизнаної Абхазії Сергій Шамба.

8.42. «Ніч із понеділка на вівторок у Грузії була відносно спокійною. Ніде не зареєстровано великих інцидентів», — повідомляє секретар Ради нацбезпеки Грузії Каха Ломая.

10.07. На грузинське місто Горі сиплються російські бомби, хоча в ньому немає грузинських військ. Кореспондент агенції «Рейтер» повідомляє про п’ятьох убитих та чотирьох поранених із числа цивільних. Серед загиблих — журналіст і його водій. Палає приміщення місцевого університету.

11.18. Гучний вибух у центрі Тбілісі.

12.20. «Сьогодні Росія вдруге бомбардувала нафтопровід Баку—Тбілісі—Джейхан. Перша спроба його знищення була здійснена 10 серпня», — повідомляє «Франс прес».

12.30. Президент РФ Дмитро Медведєв заявляє про «призупинення вогню».

  • Загинув за Батьківщину? Доведи

    60-річна Тетяна Горячевська пригадує, що спершу син Олександр не посвячував її з чоловіком у свої задуми. Він був інженером-теплотехніком за освітою, після закінчення вишу працював на Полтавському тепловозоремонтному заводі за фахом. >>

  • На чужині — не ті люди...

    Українці вже звикли до того, що війна в нас називається АТО, окупанти — сепаратистами, а біженці — переселенцями. Кажуть, що так зручніше «батькам нації» вести міжнародні перемовини. Це, у свою чергу, теж виявилося лише черговою брехнею і призвело фактично до капітуляції України перед так званими тимчасово непідконтрольними територіями. >>

  • «Русскій мір» у нашій церкві служити не буде»

    Село Черневе, що в Глухівському районі на Сумщині, — невелике, ледве чотириста мешканців набереться. Проте неабиякі пристрасті вирують нині в цій сільській глибинці, розташованій усього за якихось п’ять кілометрів від російського кордону. >>

  • Батько солдата

    Ця історія починається з Майдану. Олексій Кабушка пригадує, що потрапив на Майдан іще тоді, коли його, по суті, не було. Дізнавшись про те, що Віктор Янукович відмовився підписати у Вільнюсі договір про євроінтеграцію, відчув, що потрібно вирушати до Києва. Приїхав на Майдан годині о 19-й, але там нікого не було. Чоловік навіть розгубився: невже він сам такий? >>

  • «Нашим хлопцямна війні Бог дає інші очі»

    Доки ми з Юрієм Скребцем спілкувалися, він увесь час відволікався на телефонні дзвінки. Усі вони переважно стосувалися поранених українських воїнів, життя яких від самого початку бойових дій на Донбасі дніпропетровські лiкарi рятують постійно і цілодобово. >>

  • Зона як заповідник

    Чорнобиль і через 30 років після аварії на атомній станції є загадкою. Ми відправилися туди в організований тур, прихопивши власний старенький дозиметр 1987 року випуску... Нагадаю, напередодні 30-х роковин із часу вибуху на ЧАЕС Президент підписав указ про створення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. >>