Сьогодні розпочинає свою роботу сесія Київради. Київські депутати не утруднюють себе ударною працею так само, як і їхні парламентські колеги. Тому в проміжках між засіданнями (попереднє було 1 липня) накопичується така кількість проблем і запитань, що вибрати з них пріоритетні — справа не з легких. Проте цього разу спочатку поговоримо про безцінну київську землю, а відтак — про людський фактор Київради.
Гурт «Аукціон» заграє київський рок. Тобто фатум...
Головне управління земельних ресурсів КМДА готує до продажу через аукціони 59 земельних ділянок. Про це нещодавно йшлося на засіданні постійної комісії Київради з питань земельних відносин. З 59 ділянок члени комісії вивчили 46, а 7 із них повністю готові до продажу орендарям. Це означає, що по цих лотах уже отримані висновки від головного управління архітектури, екології, від юридичних відділів міськдержадміністрації. Тепер справа за Київрадою, яка мусить розробити порядок проведення аукціонів. Загалом, якщо операція «Ы» пройде вдало, Київ здійснить найбільшу за весь поточний рік передачу землі у приватні руки.
З чим ми маємо справу? Асоціативний ряд до слів «Київрада» та «продаж землі» продовжує згадка про дерибан 1 жовтня 2007 року. Ми так багато разів писали про те, що відбулося у той день, що вдаватися в подробиці немає сенсу. Як не банально це звучить, але час покаже, що саме замислили на Хрещатику, 36, цього разу. Спрогнозувати щось наперед неможливо — депутати самі не в курсі того, що саме вони виставлятимуть на аукціони та у який спосіб їх буде проведено. Список лотів їм також не відомий. Джерела «УМ» підказали нам, що 24–м пунктом сьогоднішнього порядку денного планується затвердити на сесії продаж десяти об’єктів. Але біля кожного з них вказано конкретного власника, отже, про аукціони не йдеться, і ці десять об’єктів, очевидно, є додатковим списком до переліку 59 земельних ділянок.
Тим часом головна небезпека при організації аукціонів міститься у порядку їх проведення. Має рацію Олександр Бригинець, який зазначає у коментарях для «УМ», що умови торгів можуть бути заздалегідь виписані від певного покупця. При цьому здорова капіталістична конкуренція, підібгавши хвоста, відповзає убік і поступається місцем ганебній київській корупції. На сторожі дотримання закону мали б стояти, власне, депутати Київради, які щойно перерозподілили між собою постійні комісії (й земельну зокрема), але вони — люди, яким властиво не тільки помилятися, а й продаватися й купуватися не гірше за земельні ділянки.
«Міністри» без портфелів
Земельну комісію у Київраді очолює колишній БЮТівець, а нині «людина мера» Олексій Євлах. Секретар комісії Сергій Кримчак — також із Блоку Черновецького. Загалом у цій комісії шестеро «черновецьких». Ми не кажемо, що це неодмінно має відлякувати. Це має насторожувати — як мінімум. Поки що, справедливості заради, ми можемо нагадати читачу, що земельна комісія виступила з ініціативою скасувати найбільш скандальні землевідводи — на Пейзажній алеї, Кловському узвозі, у провулку Гордієнка, на вулиці Березняківській тощо («УМ» писала про це в суботньому номері).
Можливо, дехто вирішив «виправитися»? Можливо. Та справедливість завершується там, де починається розподіл місць у постійних комісіях Київради. Коротко про головне: за затвердження складу комісій проголосували 98 депутатів зі 120. Блок Кличка не голосував за нові комісії, а от Блок Тимошенко не став «лягати кістьми» в ім’я принципу пропорційного представництва в комісіях депутатів Київради. За це «тимошенківцям» перепало головування у чотирьох комісіях та можливість призначити своїх людей на посади заступників іще в декількох інших. Блок Черновецького окупував п’ять комісій із 14 — це найбільш впливові та «хлібні» структури: прибічники мера головують у земельній, бюджетній, містобудівній, екологічній комісіях та комісії з питань власності.
Натомість третя за чисельністю фракція Блоку Кличка у Київраді взагалі не отримала нічого цікавого. Особливо прикро має бути «кличківцям» через те, що один зі зрадників Катеринчука — Роман Ярошенко — замість піти, похнюпивши голову, зі столичної політики, отримав право керувати бюджетною комісією. А тут ще й БЮТ зі своїм несподівано толерантним ставленням до складу комісій мало не перейшов у розряд «заклятих друзів» боксера. Втім нині і Блок Кличка, і Блок Тимошенко роблять хорошу міну при поганій грі, запевняючи стороннього спостерігача у палкій любові. Крізь міну перших таки проривається невдоволення партнерами, зате другі вдають, ніби взагалі нічого не сталося.
Утім питання полягає у тому, що мав на увазі секретар Київради Олесь Довгий, коли урочисто демонтував 1 липня загородку з оргскла, яка слугувала бар’єром між президією та опозицією? Скандалів та бійок між про– та антимерськими силами не буде, бо й перші, й другі навчаться дипломатії? Чи їх не буде тому, що опозиція як така зникне з лиця землі? Джерела «УМ» кажуть, що незабаром одна особа з кола найзапекліших опозиціонерів–«кличківців» перейде до компанії мера. Такою особою нібито буде Лев Парцхаладзе — відомий київський забудовник та бізнесмен...
ДО РЕЧІ
Прикупити трохи столичної земельки у Київради просять дозволу такі персонажі: 1) ЗАТ «Фоззі» (будуватиме продовольчий магазин на вулиці Кибальчича, 23); 2) Акціонерний комерційний промислово–інвестиційний банк (хоче офіс на Софійській, 9–А); 3) Корпорація «АІС» (автосервіс на Дехтярівській, 21); 4) Товариство «Оптимабудсервіс» (побудує торговельно–офісний комплекс на перетині вулиць Ревуцького та Вишняківській); 5) Товариство «ТТТ Лтд» (автозаправка на Луговій, 9); 6) Товариство «Авілон Ко» (адміністративно–господарські будівлі на Воровського, 33); 7) Товариство «Юніком Лтд» (виробниче приміщення у Військовому проїзді); 8) Група фізичних осіб (претендує на виробничо–складські будівлі на Московському проспекті, 9–Г); 9) Товариство «Гран Прі–1» (автозаправочна станція на перетині Саперно–Слобідської та проспекту Науки); 10) Товариство «ПАН Юкрейн» (готельний комплекс на Олеся Гончара, 69).