Якщо Медведько не йде до уряду, його викликають у Раду?

31.05.2008

Позавчора Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко півдня провела у Генпрокуратурі. Причина, за її словами, у політичних репресіях, які «йдуть повним ходом». Леді Ю. в ефірі телеканалу «Україна» не пояснила, що саме вона робила на Різницькій, але оскільки вона нагадала про кримінальну справу, порушену ГПУ щодо міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, стало зрозуміло, що була Прем’єр не на допиті. Ситуація показова: адже часто саме Генпрокурора запрошують на засідання уряду, а тут особисто Прем’єр їде до пана Медведька, ще й на півдня!

Зрозуміло, що обуренню Прем’єрки не було меж, тож вона не шкодувала критики щодо роботи ГПУ, на відміну від МВС: «Уявіть собі країну, в якій міністр внутрішніх справ порушує серйозні кримінальні справи, піднімає пласти злочинності, замовні вбивства, а Генпрокуратура порушила проти нього кримінальну справу за те, що він якось не так доторкнувся до Черновецького! Всі силовики «пашуть», збирають матеріали, а прокуратура сидить на прикупі. І вона як санпропускник — пускає або не пускає в суд ці матеріали!».

Нагадаємо, що нині міністр Луценко перебуває з робочим візитом у Молдові, тоді як ГПУ просить уряд відкликати його з відрядження й примусити з’явитися на допит. Кабмін у свою чергу більшістю голосів ухвалив заяву, де висловив занепокоєння використовуванням ГПУ для здійснення політичного переслідування і тиску на членів уряду. Зокрема, Луценка, кримінальну справу проти якого вважають надуманою і замовною. Про грубі порушення КПК з боку Різницької говорить і адвокат Луценка Юрій Мартиненко. Тим більше що у КПК не прописаний механізм звільнення з посади міністра (чого нібито добиваються опоненти Луценка) на час проведення слідства. Про політичне замовлення справ проти Луценка говорить і лідер Народного Руху, депутат Борис Тарасюк, мовляв, Банкова хоче залякати міністра.

Тема політичних репресій буде актуальною і наступного тижня. Принаймні пояснити позицію Різницької й довести, що репресій немає, під куполом ВР може Генпрокурор Олександр Медведько. Чимало бютівців, і Юлія Тимошенко зокрема, говорять про його скору відставку. Щоправда, свого часу, профільний комітет ВР, завдяки окремим бютівцям вже «милував» пана Медведька, над яким нависла перспектива відставки після можливої недовіри у ВР. Щоправда, рекомендації комітету не обов’язкові для сесійної зали — усе вирішує голосування.

Те, що БЮТ наполягатиме на внесенні до порядку денного питання про висловлення недовіри Генпрокурору, «УМ» підтвердив депутат–БЮТівець Валерій Писаренко. За його словами, БЮТ «в залі шукатиме підтримку більшості». Водночас, на уточнення «УМ», чи розраховує БЮТ на підтримку партнерів по коаліції з «НУНС», чи на опозицію, пан Писаренко зауважив: «На ту частину «Нашої України», яка прокидається і засинає за вказівкою Балоги, ми не розраховуємо. Водночас, хай нарешті скажуть і ПР, і КПУ, і Блок Литвина — чи підтримують вони політичні репресії чи ні».

Писаренко каже, що з Медведька спитають ще й за «діяльність» окремих його заступників, до того ж, БЮТ наполягатиме, щоб наступний Генпрокурор був не політиком, а професіоналом.