У ВРУ саботують-блокують законопроєкт про ліквідацію Московської церкви - Княжицький

15:41, 02.05.2024
У ВРУ саботують-блокують законопроєкт про ліквідацію Московської церкви - Княжицький

Законопроєкт щодо ліквідації Московської церкви - вийшов ефективним і саме тому його так бояться деякі депутати.

Інтриги парламентської монобільшості заважають прийняти закон про заборону Московської церкви в Україні (УПЦ МП), а не США. 

 

Як інформує УМ, про це повідомив нардеп від «Європейської солідарності» Микола Княжицький в коментарі «Главкому».

 

Нардеп подавав альтернативний урядовому більш жорсткий законопроєкт, передають Патріоти України.

 

Депутат зауважив, що в країнах Балтії діють набагато жорсткіші подібні закони і жодних проблем з Вашингтоном це не викликає. «Це все відмовки і просто небажання значної частини монобільшості підтримувати законопроєкт. Вони є парафіянам цієї, так би мовити, церкви і хочуть її зберегти. Ми видали проєкт з комітету ще три тижні тому, він вже готовий, але застряг в апараті. Випустять звідти – буде мільйон інших причин його не виносити: комп'ютер зависне, кнопочка не спрацює, хтось захворіє, у когось буде відрядження», – переконаний нардеп.

 

Княжицький додав, що Америка тут взагалі ні до чого, і нагадав, що про гоніння УПЦ МП говорила тільки Марджорі Тейлор Грін (американська ультраправа конгресменша-трампістка – ред.). «Перед другим читанням відхилені дві мої принципові правки про те, що в цьому законі має бути прописаний Томос, і що саме ПЦУ має визначати, яку церкву вважати православною. Але всі інші правки були враховані. Зокрема, церкві треба буде доводити відсутність зв'язків з РПЦ, а якщо цього зроблено не буде, все її майно конфіскується. УПЦ МП не матиме права використовувати комунальну землю та державне майно. Також врахована «правка Малюка» (голова СБУ просив, аби діяльність релігійної організації припинялася через суд у разі засудження її уповноважених осіб за низкою «воєнних статей» – ред.), правка з законопроєкту Ірини Констанкевич про спрощення переходів», – розповів депутат.

 

Княжицький резюмував, що законопроєкт вийшов ефективним і саме тому, переконаний депутат, його так бояться. Питання заборони УПЦ МП зрушило з місця восени минулого року, але до теперішнього часу не завершене. Проєкт змін до деяких законів щодо діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних з країною-агресором, був проголосований в першому читанні ще в жовтні.

 

Спікер Руслан Стефанчук на початку року заявляв, що не бачить підстав не ставити це резонансне питання на затвердження в цілому. Однак допрацьований законопроєкт №8371 досі перебуває у профільному комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики. При цьому члени цього комітету кажуть, що вже зробили все від себе залежне, але подальше проходження проєкту заблокувалося на рівні апарату комітету. Він ніяк не може оприлюднити порівняльну таблицю між першим та другим читанням з відповідними правками.

 

До слова, 2 травня Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики звернувся до Апарату парламенту. Депутати вимагають пояснень, чому на сайті Верховної Ради не опубліковано до другого читання текст урядового законопроєкту №8371 щодо заборони Московської церкви.

 

Як повідомляла УМ, на Вінниччині заборонили діяльність московської церкви.