Життя як реальний сюр

31.05.2008

Президент показав уряду «жовту картку» за інфляцію, яка спостерігається навіть у традиційно дефляційному травні, й повідомив неприємну для Юлії Тимошенко новину: Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», завдяки якому Кабмін сподівався поповнити дохідну частину бюджету, він не підпише. «Я накладаю вето на цей закон з вимогою внести зміни до статей про продаж та оренду землі», — повідомив Віктор Ющенко вчора на засіданні Ради національної безпеки й оборони. І запевнив: якщо у вівторок Верховна Рада ці зміни внесе, він готовий одразу ж, просто в сесійній залі парламенту поставити свій підпис під законом, підписання якого так прагне уряд.

Нагадаємо, напередодні Прем’єр–міністр, зустрівши Ющенка в аеропорту після його повернення з Канади, планувала переконати главу держави підписати цей закон і з цією метою сіла в одне з Президентом авто. Однак під час тієї поїздки, за інформацією «УМ», когось у чомусь переконував більше Ющенко. Зокрема, висловлював присутньому на задньому сидінні міністрові фінансів Віктору Пинзенику своє розчарування в тому, що такий досвідчений фінансист також піддався на популістські гасла й дії урядового керівництва...

Власне, вчорашнє засідання РНБО було присвячене переважно питанням паливно–енергетичних ресурсів та вітчизняному авіабудуванню, але для початку Президент як голова Радбезу сказав вступне слово. Зокрема, наголосив, що дострокових виборів до Верховної Ради найближчим часом чекати не варто. «Я вважаю, ці слова треба сказати, щоб консолідувати українську владу: нагадати, що вибори закінчилися, нагадати, що ми живемо не в сюрреалізмі, а прикладним щоденним життям, — сказав глава держави, поспівчувавши: — Я з великим серцем можу ставитись до тих розчарувань, які в когось є після виборів у Києві. Жалко, що боги сходять з п’єдесталу».

За словами В. Ю., «прийшов час забути про вибори, всім сісти на робоче місце і працювати». «Це особливо стосується виконавчої влади, — наголосив Президент. — Зверну увагу на корінь «виконавча», від слова влада, яка «виконує». Спокійно, але категорично прошу і благаю: припинити балаканину і прожити один день без телебачення і камер». А щодо виборів у столиці, то вони, як вважає Ющенко, показали: «виграє та політична сила, яка робить хоча б маленьку, але практичну справу», а «демагогія не проходить».

Також Президент «подивувався» з того, що антиінфляційні заходи уряду не допомагають стримати інфляцію, й закликав коаліцію, уряд та Національний банк «іще раз сісти за стіл, сформувати найпродуманіший варіант дій на ті виклики, які сьогодні існують в українській економіці». І порадив поважати рішення Конституційного Суду. «Я хочу, щоб зупинилося глузування над КС», — сказав Президент, маючи на увазі критику, яку спрямувала в бік тлумачів Основного закону Юлія Тимошенко, після того як КС визнав незаконним внесення парламентом доповнень до низки законів під час ухвалення бюджету на 2008 рік.

Цікаво, що ще недавно, влітку 2007–го, лідерка БЮТ дуже тішилася зі схожо­го рішення КС (про поновлення скасованих урядом пільг), яке стосувалося бюджету уряду Януковича. І наголошувала на тому, що «рішення Конституційного Суду є обов’язковим для виконання всіма державними органами влади й оскарженню не підлягає». Ситуація змінилася — змінилися й оцінки.

І це стосується, мабуть, усіх українських політиків. Зокрема, не так давно діями КС щодо Фонду держмайна були дуже незадоволені на Банковій. Відтак не дивно, що у своїй промові на РНБО Президент, говорячи про політичну ситуацію, не раз повторив визначення «сюрреалізм»...