НОВИНИ ПЛЮС

26.03.2008

День волі в Білорусі

Білорусь учора відзначила 90–річчя від дня проголошення незалежності Білоруської Народної Республіки. У Мінську відбулася масова акція опозиції, приурочена до цієї дати. Напередодні білоруська влада конфіскувала з майстерні відомого художника Олексія Марочкіна майже всю візуальну продукцію, підготовлену для ходи й мітингу.

Подробиці акції, яка почалася о шостій годині вечора, — у завтрашньому номері «УМ».

Відновлено авіасполучення між Росією та Грузією

Учора Росія і Грузія відновили пряме пасажирське авіасполучення, яке було перерване восени 2006 року після затримки Грузією кількох російських військовослужбовців, обвинувачених у шпигунстві. Відтоді авіапасажири могли дістатися до Москви та Тбілісі лише з пересадками. Формально Росія мотивувала припинення авіарейсів заборгованістю грузинських компаній за аеронавігаційне обслуговування. Нині заборгованість погашено.

Пристрасті навколо Тибету

Учора в столиці Непалу Катманду поліція розігнала демонстрацію буддійських ченців та тибетських біженців, які протестували проти дій Китаю в Тибеті. Затримано близько 100 маніфестантів, що рухалися до штаб–квартири представництва ООН. За інформацією Об’єднаних Націй, непальська поліція розігнала подібну демонстрацію і позавчора, заарештувавши при цьо­му 475 осіб. В Непалі мешкають приблизно 20 тисяч біженців із Тибету.

Уряд Тибету в екзилі, який базується в місті Дхармсала на півночі Індії, повідомив, що в ході заворушень у Тибетському автономному районі загинули 140 осіб. Учора з Дхармсали стартував марш миру, учасники якого мають намір дійти до Тибету до початку Олімпійських ігор (8 серпня). Тибетці мають намір провести в Дхармсалі власні спортивні ігри паралельно з офіційними в Пекіні.

Новий президент Тайваню

На Тайвані оголошено офіційні результати президентських виборів, які відбулися минулої суботи. Новим президентом острівної країни став 57–річний Ма Інцзю, висуванець правлячої партії Гоміньдан, за якого проголосували 58% виборців. Його головний суперник, представник опозиційної Демократичної партії прогресу Френк Се, заручився підтримкою 41% громадян. Ма Інцзю виступає за економічне та політичне зближення своєї країни з континентальним Китаєм. Має намір відвідати Пекін із візитом. Водночас Інцзю закликає до бойкоту Олімпійських ігор у Пекіні та прагне зміцнити зв’язки зі США, які мають стати гарантом безпеки острова.

Французи їдуть до Афганістану

Франція має намір направити до Афганістану понад тисячу додаткових військовослужбовців для зміцнення контингенту НАТО у протистоянні з талібами. Як інформує газета «Таймс», офіційне повідомлення про відправку до Афганістану додаткових французьких сил президент Ніколя Саркозі зробить під час саміту НАТО в Бухаресті. До цього часу Франція противилася надмірному втягуванню в афганську війну, але тепер змінює позицію з огляду на наполегливе прохання Канади, чиї вояки разом із французами контролюють найпроблемнішу провінцію Кандагар і вже втратили там понад 80 військовослужбовців убитими.

 • Майдан біля Кремля

  Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

 • Кремлівська «Зміна»

  Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

 • Потрібні робочі руки

  На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

 • З голоду не помрете, але паски затягуйте

  Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>