Національні особливості контрактування

Національні особливості контрактування

Не за горами весна, отже, для господарств, які спеціалізуються на вирощуванні овочів, наступає гаряча пора. Той, хто думає, що аграрії працюють лише півроку — від посівної до жнив, глибоко помиляються. Адже не менш важливим за посадку та збирання є вибір сортів та насіння. А найголовнішим завданням фермера чи голови господарства є реалізація готової продукції. Аби не прогадати восени і в свинячий голос не продавати овочі, ціна на які в період збору врожаю найнижча, про ринок збуту варто потурбуватись іще до посадки.

Уряде, боржок пам'ятаєш?

Уряде, боржок пам'ятаєш?

Своєрідну свиню підклали селянам Полтавщини під ялинку урядовці, так і не розрахувавшись із ними сповна за зданих у минулому році велику рогату худобу та кондиційних свиней: 960-тисячний борг «перекотився» у рік нинішній. Нагадаємо, що, згідно з наказом двох міністерств — аграрної політики та фінансів, який діяв із 6 червня по 15 грудня 2003 року, за вирощене в сільгосппідприємствах та індивідуальних господарствах поголів'я передбачалася дотація в розмірі 1,3 гривні за 1 кілограм м'яса великої рогатої худоби і 85 копійок за кілограм свинини.

Тінь «чортової дюжини»

Тінь «чортової дюжини»

Факт, що з податками в 2004 році капітально «нахомутали», визнали навіть у «парафії» Миколи Азарова — Міністерстві фінансів України. У нових податкових законах багато невідповідностей та недоліків, кажуть сьогодні там. А все через несвоєчасність роз'яснень, як нові податки мають працювати, пояснив глава департаменту фінансового відомства Петро Андрєєв. Він каже, що нині фахівці доробляють низку податкових законів, щоб до кінця цього року спростити оподаткування сільських господарств та бухгалтерський облік. Проте життя не хоче чекати, поки урядовці виправлять попередні помилки і недоробки. Звиклі потерпати від влади селяни знайшли інший вихід — пішли в «тінь».

Всі статті рубрики