«За шість днів нас із дружиною поховають разом»

26.02.2008

Екс–кандидат у президенти Білорусі, в’язень сумління Олександр Козулін оголосив сухе голодування. Це акт відчаю, адже в суботу померла дружина Козуліна, і керівництво колонії, де він відбуває ув’язнення, відмовилося відпустити опального політика на похорони.

«Через шість днів мене поховають разом із дружиною. Лукашенко вбив мою дружину, він убивця», — пише згорьований Олександр Козулін у відкритому листі з колонії, який було оприлюднено вчора. Родина заявила, що громадянська панахида та похорони Ірини Козуліної не відбудуться без присутності на них її чоловіка. З проханням дати політзеку відпустку до президента Лукашенка звернулися учора доньки Козуліна.

Проте в Олександра Лукашенка досить специфічне ставлення до свого політичного опонента. Як писала «УМ», позаминулого тижня президент Білорусі заявив, що Козулін відмовився виходити із в’язниці для того, щоб супроводжувати смертельно хвору дружину до Німеччини на лікування. «Навіть доньки приїздили і вмовляли його врятувати маму. Ця мама йому вже давно не потрібна», — цинічно заявив Лукашенко, пояснюючи, чому Козуліна не випустили із в’язниці, на відміну від решти шести політв’язнів.

Доньки Козуліна відучора вирішили теж оголосити голодування. До них готові приєднатися соратинки політика, зокрема його колишній адвокат Ігор Ринькевич. За словами Ринькевича, начальник колонії відмовився відпускати Козуліна, позаяк той «має чотири дисциплінарних стягнення». «Але це незаконно», — переконує адвокат. Разом із сім’єю Козуліна він має намір оскаржити це рішення в суді.

Відмова влади відпустити Олександра Козуліна для прощання з дружиною викликав різкий протест демократичних країн. Коли цей матеріал готувався до друку, амбасади Франції та США закликали офіційний Мінськ відпустити політика на похорони.

Після президентських виборів–2006 та арешту Олександра Козуліна його дружина Ірина почала активну громадську діяльність. Свою онкохворобу намагалася замовчувати. Незадовго до смерті у неї зовсім зник голос, навіть на висловлювання Лукашенка вона могла відповісти лише через відкритого листа. Ірині Козуліній було 49 років.

 • Майдан біля Кремля

  Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

 • Кремлівська «Зміна»

  Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

 • Потрібні робочі руки

  На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

 • З голоду не помрете, але паски затягуйте

  Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>