Національні команди провели перші поєдинки в новому році

08.02.2008

Англійці під проводом італійця Капелло таки дотисли швейцарців (по воротах б’є Ріо Фердинанд). (Фото Рейтер.)

Позавчора ввечері більшість футбольних збірних Старого світу, провівши контрольні матчі, почали підготовку до наступних офіційних змагань: дехто — до фінальної частини Євро–2008, а менш щасливі — до відбору на чемпіонат світу 2010 року.

Після провального виступу збірної Англії в минулому році великий інтерес у вболівальників і журналістів викликав перший офіційний матч родоначальників футболу під керівництвом нового наставника — італійця Фабіо Капелло. Суперником «левів» на стадіоні «Уемблі» у присутності 87 тисяч глядачів були господарі майбутнього чемпіонату Європи — швейцарці. У першому таймі англійці діяли академічно й без особливого натиску, подовгу розігруючи м’яч у середині поля, що викликало свист на трибунах. Однак, за чотири хвилини до перерви Джермейн Дженас із «Тоттенхема» таки вразив ворота гостей. У другому таймі Швейцарія спромоглася зрівняти рахунок. Щоправда, нічия протрималася лише п’ять хвилин: Шон Райт–Філіпс, щойно вийшовши на заміну, після пасу Стівена Джераррда вразив порожні ворота й приніс перемогу господарям.

Збірна Хорватії на своєму полі в Спліті трохи несподівано не змогла нічого протиставити добре організованим діям молодої команди Голландії. Підопічні Марко ван Бастена тричі змушували капітулювати голкіпера московського «Спартака» Стіпе Плетікосу — 0:3. Гравець «Шахтаря» у складі «картатих» Даріо Срна записав до свого доробку лише жовту картку.

Що стосується інших суперників збірної України по відбірковій групі ЧС—2010, то Казахстан із мінімальним рахунком програв нашим південним сусідам — збірній Молдови, яку очолює Ігор Добровольський. А білоруси на чолі з німецьким спеціалістом Берндтом Штанге лише на останніх хвилинах матчу, завдячуючи голу Максима Ромащенка, вирвали перемогу на Мальті.

Серед решти матчів слід відзначити перемогу чемпіонів світу — італійців — над збірною Португалії. Знайома нам по відбору на Євро–2008 команда Роберто Донадоні продемонструвала феєричну гру, здобувши шосту перемогу поспіль. Навіть зірковий Кріштіано Роналдо, який вивів свою команду на поле в Цюріху з капітанською пов’язкою, не зміг організувати гідного спротиву «Скуадрі адзуррі».

Визначна перемога Іспанії над французами в Малазі дещо зменшить кількість критичних стріл у бік тренера піренейців Луїса Арагонеса. Героями поєдинку стали захисник «Вільяреала» Капдевілья й голкіпер «Реала» Ікер Касільяс. Перший забив вирішальний м’яч у ворота «триколірних», які вбралися в нетипові для себе червоні футболки, а другий упевнено тримав свої ворота «на замку».

Одна із господарок європейської першості, збірна Австрії, зазнала розгромної поразки від німецької дружини. Альпійці лише в першому таймі стримували бронзового призера «мундіалю», а в другій половині матчу їхні захисні редути посипалися під натиском «бундестіму» — 0:3.

Збірна Польщі, яка перебуває на емоційному підйомі після потрапляння до фінальної частини Євро—2008, несподівано легко розправилася з чехами на Кіпрі. Один із двох голів забив «гірник» Маріуш Левандовський.

Віталій МОХНАЧ

Товариські матчі. Грузія — Латвія — 1:3 (Каладзе, 46 — Карлсонс, 7; Степанов, 15; Астафьєв, 33), Молдова — Казахстан — 1:0 (Бугаєв, 10), Македонія — Сербія — 1:1 (Новеськи, 58 — Лазович, 42), Вірменія — Ісландія — 0:2 (Гудмундссон, 45; Торвальдссон, 72), Угорщина — Словаччина — 1:1 (Гера, 54 — Шештак, 64), Мальта — Білорусь — 0:1 (Ромащенко, 89), Туреччина — Швеція — 0:0, Ізраїль — Румунія — 1:0 (Голан, 17), Словенія — Данія — 1:2 (Новакович, 38 — Томассон, 31 (пен.); Бендтнер, 63), Греція — Фінляндія — 2:1 (Харістеас, 67; Кацураніс, 72 — Літманен, 66), Австрія — Німеччина — 0:3 (Хіцльшпергер, 53; Клозе, 63; Гомес, 80), Польща — Чехія — 2:0 (Лободзинський, 6; Левандовський, 29), Хорватія — Голландія — 0:3 (Хейтінга, 9; Хунтелар, 36; Хесселінк, 88), Італія — Португалія — 3:1 (Тоні, 45; Пірло, 50; Квальярелла, 79 — Куарежма, 77), Англія — Швейцарія — 2:1 (Дженас, 41; Райт–Філліпс, 63 — Дердюк, 58), Іспанія — Франція — 1:0 (Капдевілья, 80), Північна Ірландія — Болгарія — 0:1 (М. Петров, 38), Уельс — Норвегія — 3:0 (Флетчер, 15; Кумас, 62; 79), Ірландія — Бразилія — 0:1 (Робіньйо, 63).