Розгром по–київськи

22.01.2008

Типова картина матчів «Сокола» з «Кристалом»: шайба у воротах гостей. (Фото Олександра ЗАДИРАКИ.)

Київський «Сокіл» продовжив сходження щаблями вищої російської ліги. Українська команда виграла дев’ять із десяти останніх поєдинків і піднялася вже на четвертий рядок турнірної таблиці. Дві останні перемоги — в домашніх матчах із командою «Кристал» (Електросталь) — були для «Сокола» як небо й земля. Першу, розгромну, кияни здобули заввиграшки, а повторну — ціною надзвичайних зусиль.

Повернувшись у столичний Палац спорту, в суботу «Сокіл» влаштував для тисяч своїх прихильників справжнє гольове шоу. Шайби у ворота нещасного «Кристала» влітали на всі смаки — гостям не допомагали навіть заміни голкіперів, яких тренери гостей тасували, наче в колоді карт. Цікаво, що саме цього дня відзначав день народження «суперфан» Парамон — уболівальники на радощах передавали по рядах пакет, аби назбирати йому «пожертв» на подарунок. У підсумку кияни здобули свою найбільшу перемогу в російській першості, щоправда, не дозволивши при цьому Вадиму Селіверстову залишитися «сухим» — 10:1.

Такий тріумф не гарантував «Соколу» легкої прогулянки наступного дня. І хоча київські хокеїсти потім стверджували, що налаштовувалися на недільний матч як слід, перша половина двобою виявилася за підмосковною командою. Наші прокинулися лише в останні 10 хвилин, коли за рахунку 1:3 відступати було нікуди. Спочатку Аверкін реалізував більшість, вчасно опинившись на п’ятачку. А на останній хвилині третього періоду господарі замінили голкіпера Федорова на шостого польового гравця й таки заштовхнули шайбу за лінію воріт «Кристалу» — настирливістю відзначився Матвійчук. У додатковій п’ятихвилинці деморалізовані електростальці пропустили ще одну шайбу — російський легіонер Роман Малов вдало підправив гумовий диск після кидка здалеку Юрія Лясковського. До речі, для «Сокола» ця перемога стала першою в цьому сезоні, здобутою в овертаймі.

Наступні матчі кияни зіграють завтра й післязавтра з аутсайдером — «Капітаном» — так само в Палаці спорту.

Відкрита першість Росії. Вища ліга. Дивізіон «Захід». 22–й тур. «Сокіл» — «Кристал» (Е) — 10:1 (4:1, 3:0, 3:0; Пастух, 8; Дєєв, 12, 19; С. Черненко, 18; Цируль, 22; Матвійчук, 25; Благий, 27; Савицький, 47; Сьомін, 51 (більш.); Доніка, 59 — Тунік, 13), 4:3 ОТ (0:0, 1:2, 2:1, 1:0; Срюбко, 36; Аверкін, 52 (більш.); Матвійчук, 60; Малов, 62 — Дубінін, 22; Купреєнков, 30 (більш.); Тунік, 43); «Бєлгород» — «Капітан» — 3:4, 2:4; «Аріада–Акпарс» — «Хімік» — 2:3 ОТ, 1:6; ЦСК ВВС — «Рязань» — 2:0, 1:4; «Крилья сов.» — «Титан» — 7:2, 1:3; «Газпром–ОГУ» — «Дмитров» — 7:6 (по бул.), 4:6.

Лідери: «Дизель» — 92 (42 матчі), «Дмитров» — 90 (44), «Хімік» — 80 (42), «Сокіл» — 79 (44), «Нафтовик» (А) — 77 (42), «Нафтовик» (Л) — 74 (42), «Бєлгород» — 74 (44), «Крилья сов.» — 70 (42), «Аріада» — 67 (44)...

* * *

НХЛ. Результати команд українців: «Баффало» — «Атланта» — 10:1 (Житник «А» — 23:37, корисн. «–4»), «Торонто» — «Баффало» — 4:2 (Понікаровський «Т» — 14:39, 1+0, 1 кидок, «+1»), «Айлендерз» — «Філадельфія» — 3:5 (Федотенко «А» — 15:41, 3 кидки, «–1»), «Атланта» — «Едмонтон» — 2:4 (Житник не грав), «Нью–Джерсі» — «Торонто» — 3:2 (Понікаровський — 17:18, 1 кидок, «–1»).

Заявивши про бажання зіграти за збірну України на чемпіонаті світу, Олексій Понікаровський закинув свою 13–ту шайбу в сезоні.