Білоруси знову програли «карлику», а поляків врятувала темрява

16.10.2007

На гру проти збірної Казахстану поляки виходили у ролі лідера групи А. Зробивши собі послаблення, наші західні сусіди більшу частину першого тайму поступалися азіатам. Хід поєдинку у Варшаві різко змінився після того, як на початку другого тайму на стадіоні на 20 хвилин вимкнули освітлення. Звісно, в темряві команди не грали, але щойно увімкнули прожектори, форвард іспанського «Расинга» Ебі Смолярек за 10 хвилин оформив хет­трик. Донеччанин Маріуш Левандовський відіграв весь матч.

Головну сенсацію суботи було зафіксовано в Гомелі, де збірна Білорусі грала з командою Люксембурга. Переїзд зі столиці сябрам не пішов на користь, а от гості, в лавах яких виступають уже й темношкірі футболісти, влаштували для себе справжнє свято. Суперники білорусів змогли перервати 56матчеву (!) програшну серію. Востаннє Люксембург вигравав у далекому 1995 році, причому жертвою «карлика» тоді стала... саме Білорусь. Не допомогли своїй команді представники чемпіонату України: динамівець Андрій Воронков та нападаючий «Дніпра» Сергій Корніленко.

У цій же групі G після зустрічі фаворитів виявився новий лідер. Румунія, здолавши вдома голландців, тепер очолює турнірну таблицю. Матч у Констанці відбувався під акомпанемент дощу і вийшов не дуже цікавим. Від дзвінка до дзвінка по лівому флангу відбігав захисник «Шахтаря» Разван Рац.

У зустрічі Словенія — Албанія всі 90 хвилин на полі провів представник «Ворскли» Дебатік Цуррі, а його команда відстояла в місті Цельє нульову нічию. Сам албанський полтавчанин відзначився жовтою карткою ще в першому таймі.

Такий самий результат цілком задовольнив збірну Німеччини в Ірландії. Підопічні Йоахіма Льова, здобувши одне очко в Дубліні, достроково забезпечили собі путівку до фінальної частини чемпіонату Європи­2008 від компанії D. Утім, цей успіх не обійшовся для німців без втрат — півзахисник «Баварії» Бастіан Швайнштайгер отримав важку травму і змушений був завчасно залишити поле.

Третю поспіль перемогу здобула збірна Кіпру. І якщо два попередні успіхи острів’яни забезпечили собі у матчах із СанМарино, то цього разу їхньою жертвою став більш грізний Уельс.

Молдова, якій уже нічого не світить у цьому відбірному циклі, поновила інтригу в групі С, зігравши в Кишиневі внічию з турками. Тепер завтра на бронзових призерів чемпіонату світу 2002 року очікує важкий і принциповий двобій із греками. Помилками своїх конкурентів у боротьбі за вихід на Євро­2008 готова скористатися збірна Норвегії.

Чемпіонат Європи­2008. Відбірковий турнір

Група А

Вірменія — Сербія — 0:0

Бельгія — Фінляндія — 0:0

Польща — Казахстан — 3:1 (Смолярек, 55, 64, 65 — Бяков, 20)

Азербайджан — Португалія — 0:2 (Алвеш, 12; Алмейда, 45; вилучення: Керімов, 29 (А))