Центрвиборчком поза законом,

Центрвиборчком поза законом,

В українському політично-правовому полі визріла й заколосилася нова юридична колізія, якщо не сказати нісенітниця. Саме вчора закінчився шестирічний термін повноважень дюжини членів Центральної виборчої комісії (хоча, на думку багатьох експертів, він сплив ще раніше). При цьому вони продовжують працювати. Як заявив секретар Центрвиборчкому Ярослав Давидович агентству «Інтерфакс-Україна», «оскільки жодних документів про припинення повноважень членів ЦВК немає, вони не мають права не виходити на роботу, оскільки це буде вважатися прогулом». А Президент Кучма хоч і живий та здоровий, але й вухом не веде.

У зимовій Варшаві про «осінь» України

У зимовій Варшаві про «осінь» України

Позавчора в редакції «Газети виборчої» відбулася конференція «Східний вимір — тристороння співпраця», організована за участі посольства Великої Британії в Польщі. Хоча конференція була присвячена перспективам майбутніх відносин об'єднаної Європи з Україною та Білорусcю, йшлося переважно про українські справи. На конференції звучали доволі похмурі прогнози стосовно запланованих на осінь виборів Президента України, зазначає «Газета виборча».

Епістолярій спікера

Епістолярій спікера

Спікер парламенту Володимир Литвин, як і обіцяв напередодні в інтерв'ю тижневику «Дзеркало тижня», написав своїй депутатській «пастві» листи, в яких, звертаючись особисто до кожного парламентарія, викладає своє бачення ситуації, що склалася у парламенті. «По суті, ми маємо гостру парламентську кризу, яка загрожує переростанням у всеосяжну політичну, — визнає Голова ВР. — Жорстка перманентна боротьба за владу, яка є характерною особливістю України й різко загострилася з розгортанням президентської кампанії відразу ж після виборів до Верховної Ради, призвела до того, що наш парламент почав уже працювати за циклічним принципом — від протистояння до протистояння». Як стверджує Литвин, «протягом 4-ї сесії блокувалося кожне четверте з пленарних засідань», а апогеєм конфлікту, звісно, стало «винесення на розгляд парламенту питання політичної реформи».

Друга пішла

Друга пішла

«Заявляю відповідально і професійно: Азаров та «азаровщина» представляють ідеологію й політику, несумісні з розвитком підприємництва, інвестицій, економічної свободи, євроінтеграційного курсу України, з повагою до власного народу і прав людини, дотриманням закону та соціальною справедливістю. Я переконана, що кожен мешканець України стикався з такою «азаровщиною» у своєму місті, області, селі. Це — хвороба. Її треба лікувати. Радикально».

Конституцію поміняти — не сорочку переодягти

Конституцію поміняти — не сорочку переодягти

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Під час голосування за внесення поправок до Конституції не було дотримано процедуру. Це, звісно, не новина — новина полягає в тому, що до такого висновку дійшли й доповідачки Парламентської Асамблеї Ради Європи Ханне Северiнсен та Рената Вольвенд. «Дійсно, опозиція намагалася припинити це обговорення, але треба було дати можливість, аби всі переконалися в тому, за що вони голосують, які поправки були подані на стіл для розгляду», — сказала пані Северiнсен в ефірі 5-го каналу. До речі, під час трансляції цієї програми кореспондентові «УМ» телефонували знайомі з різних районів столиці, скаржачись на те, що варто було європейській гості скептично висловитися щодо дій нашої парламентської більшості, як сигнал 5-го каналу різко погіршився, і до самого завершення передачі розчути щось було неможливо...

За реформу, але з чистими руками

За реформу, але з чистими руками

Лідери Соціалістичної партії та блоку «Наша Україна» сенсаційно отримали доступ до ефіру (хай і непрямого) на Першому національному каналі, контрольованому есдеками, та ще й у передачі, яку веде один із головних політтехнологів «трояндової партії» — «Наголос із Михайлом Погребинським». Деякі спостерігачі сихильні вважати, що Олександр Мороз та Віктор Ющенко вийшли на загальноукраїнську телеаудиторію тільки тому, що саме в ці дні в Україні перебувають «контролери» з Ради Європи і їм варто було б показати «розгул» свободи слова по-українськи. Як би там не було, свої вагомі аргументи на противагу есдеківським та регіональним темникам опозиційні лідери таки представили.

Всі статті рубрики