Струс від Йожефа Йожефовича

25.09.2007

Долю боротьби «Арсеналу» й «Чорноморця» вирішило сумнівне пенальті. (Фото Олександра ПРИХОДЬКА.)

«Динамо» підбирається до «Дніпра»

Після поразки в Римі чемпіонів України очікувала непроста подорож до Криму. Утім, як виявилося, невдача в Суперлізі тільки зарядила киян на боротьбу. Звісно, позначився на діях команди й прихід до керма Йожефа Сабо. Після «струсу» «Динамо» впевнено обіграло «Таврію», яка до цього не раз відбирала у «біло–синіх» очки. Єдине, на що спромоглися підопічні Михайла Фоменка, — це подарувати вболівальникам нетривалу радість на початку другого тайму, коли подачу з правого флангу ударом головою замкнув Гоменюк. У цій зустрічі не зміг допомогти своїй команді гвінейський форвард гостей Бангура, який травмувався в столиці Італії. Лікарі поки що не можуть сказати, скільки часу знадобиться йому, щоб повністю відновитися.

Із таким самим рахунком 4:1 здобув перемогу «Шахтар», хоча суперник у донеччан був значно серйозніший. «Дніпро» вчинив гірникам гідний опір, виграв перший тайм, але «розсипався» після перерви. Єдиний гол у складі дніпропетровців записав на свій рахунок екс–форвард «Шахтаря» Воробей, який скористався помилкою Єзерського (захисник господарів послизнувся на мокрому від дощу полі). Андрія на донецькому стадіоні зустрічали по–різному — багато хто постійно освистував, але були й такі, що аплодували.

Нарікань на роботу італійського рефері Паоло Тальявенто не було.

Маркевич запрошує вболівальників

Незважаючи на важкий матч у Ліверпулі, «Металіст» знайшов у собі сили обіграти запорізький «Металург». Так само, як і в матчі Кубка УЄФА, команда Мирона Маркевича пропустила першою, але цього разу забила у відповідь два м’ячі. Ця перемога дуже потішила наставника харків’ян, який залишився незадоволений хіба що підтримкою вболівальників. Головний тренер «Металіста» зауважив, що глядачі повинні заповнювати стадіон як на матчах з «Евертоном», так і з середняками та аутсайдерами української «вишки».

Деякою мірою історичним став цей тур для «Нафтовика»: охтирський клуб уперше в сезоні забив два голи в одному матчі. Такого опору від господарів поля донецький «Металург» не очікував. Команда «Індустріального союзу Донбасу» змушена була задовольнитися нічиєю, хоча двічі вела в рахунку. Плюс до всього на останніх хвилинах арбітр не призначив майже очевидний пенальті у ворота гостей.

«Арсенал» роздягнувся, але програв

Окрім свята футболу, в Полтаві відзначали також день міста, і матч «Ворскла» — «Карпати» мав стати подарунком місцевим мешканцям від футболістів. Але не так сталося, як гадалося. Господарі самовіддано намагалися здобути перемогу, проте польський голкіпер львів’ян Мацей Налєпа тримав свої ворота на замку. Долганський на протилежному рубежі також діяв надійно, тож глядачі голів так і не дочекалися.

Заслужену перемогу над «Харковом» здобула «Зоря». У минулому турі слобожанці хоч і здолали «Нафтовик», але продемонстрували напрочуд невиразну гру. Належних висновків хлопці Володимира Безсонова не зробили — підопічні Олександра Косевича втілили спад у грі сусідів у три очки.

Знову скандальним вийшов матч за участю «Арсеналу». Причиною невдоволення «канонірів» укотре стала робота арбітрів. Долю зустрічі визначив 11–метровий, призначений у ворота господарів за десять хвилин до фінального свистка. На додачу за лайку на адресу судді був вилучений Олександр Романчук.

Після тривалої смуги невдач «Арсенал» опустився на передостаннє місце. За деякими даними, керівництво команди дало Олександрові Заварову останній шанс і вже веде переговори з Олександром Севідовим про ймовірний прихід на пост головного тренера. І ще що цікаво: напередодні в продажу з’явився жовтневий номер журналу «Плейбой», у якому футболісти «Арсеналу» позують у компанії з оголеними модельками — нібито уболівальницями клубу. Таким чином «батьки» «канонірів» прагнуть підвищити популярність команди в масах.

Чемпіонат України. Вища ліга. 10–й тур

«Нафтовик» — «Металург» (Д) — 2:2

Голи: Дедечко,17; Птачик, 59 — Мендоса, 13; Косирін, 40

4500 глядачів

«Закарпаття» — «Кривбас» — 2:3

Голи: Козоріз, 25; Бундаш, 65 (пен.) — Бюлюкбаши, 35 (пен.); Сачко, 45; Мотуз, 77

«Арсенал» — «Чорноморець» — 1:2

Голи: Закарлюка, 70 (пен.) — Коритько, 28, 82 (пен.)

16. «Нафтовик» 10 0 2 8 4–18 2

Бомбардири: Косирін («Металург» (Д)) — 9, Гладкий («Шахтар»), Назаренко («Дніпро») — 6.

А ТИМ ЧАСОМ…

Перша ліга. 12–й тур. «Іллічівець» — «Миколаїв» — 2:1 (Каменюка, 64; Лима, 79 — Луценко, 59), «Дністер» — «Дніпро» — 1:1 (О. Згура, 13 — Хромцов, 5; вилучення: Мжаванадзе,15 (Дніс.)), «Севастополь» — «Ігросервіс» — 1:0 (Шевчук, 45), «Оболонь» — «Львів» — 2:1 (Лень, 12; Куценко, 40 — Чепурненко, 72), «Кримтеплиця» — «Сталь» (Ддз) — 0:0, «Сталь» (А) — «Волинь» — 3:3 (Акименко, 17, 36, 83 — Черніков, 2; Жадер, 7 (пен.), Алозі, 20), «Олександрія» — «Енергетик» — 1:1(Тарасенко, 39 — Гуменюк, 86), «Прикарпаття» — «Десна» — 0:3 (Кожем’яченко, 28; Колодін, 83, 90), «Динамо–2» — «Геліос» — 2:0 (Ярмоленко, 35; Гармаш, 87), ЦСКА — «Фенікс» — 1:2 (Верхов, 36 — Сайко, 39; Мустафаєв, 78).

Лідери: «Десна» — 26, «Оболонь» — 24, «Динамо–2» — 23, «Іллічівець» — 22, «Кримтеплиця», «Волинь» — 21, «Миколаїв», «Олександрія» — 20...

Бомбардири: Гордієнко («Енергетик») — 8, Алозі («Волинь»), Постолатьєв («Десна»), Казанюк («Олександрія»), О. Згура («Дністер»), Прокопченко («Кримтеплиця») — 7.