Зеленський закликав світ долучитися до розслідування катастрофи літака в Ірані

09:54, 09.01.2020

Президент Володимир Зеленський закликає міжнародну спільноту, особливо Канаду, взяти участь у розслідуванні авіакатастрофи літака "Міжнародних авіаліній України" в Ірані.

 

Відповідне звернення Зеленського опубліковав Офіс Президента.

 

 "Сьогодні я проведу телефонну розмову з президентом Ірану щодо посилення співпраці з українською стороною задля встановлення істини. Закликаю й міжнародну спільноту, зокрема Канаду, долучитися до розслідування обставин авіакатастрофи українського Боїнга-737.

 

Також в Україні буде проведено позапланові та повні перевірки стану безпеки польотів МАУ та інших вітчизняних авіакомпаній.

 

Українським громадянам рекомендовано утриматися від відвідання цього регіону. До з’ясування всіх причин катастрофи українським авіакомпаніям заборонені польоти в повітряному просторі Ірану та Іраку.

 

Окремо наголошу, що й до відправлення українського літака, й після нього в міжнародному аеропорту Тегерана сідали та злітали літаки міжнародних, зокрема і європейських авіакомпаній. Польоти припинили тільки Сполучені Штати Америки. Жодна інша країна не забороняла польоти своїх авіакомпаній над Іраном та не скасовувала рейси до ранкової авіакатастрофи".

Президент просить утриматися від маніпуляцій в умовах інформаційної війни і дочекатися попереднього звіту роботи комісії з розслідування.

 

Президент України висловив співчуття родинам загиблих, серед яких громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану та Великої Британії.

 

Як повідомляла УМ, 9 січня оголошено днем національної жалоби в Україні, адже загинули 11 українців.