День захисту дітей: Зеленський виступив з нагоди Міжнародного свята, фото

11:59, 01.06.2024

На безпеку і можливість жити своїм життям, власними мріями зі своїми рідними заслуговують діти кожного народу.

 

Як інформує УМ, про це заявив президент України Володимир Зеленський з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.

 

"На жаль, російська агресія вкрала в багатьох українських дітей час безтурботності і надто рано змусила побачити найгірше, що буває у світі дорослих, – війну.

 

Але мільйони дорослих, і не лише в нашій країні, все ж відчувають, як важливо робити все можливе, щоб повертати безпеку, попри все – захищати, відвертати російське зло та відновлювати можливість жити", наголосив Глава держави.

 

Зеленський зауважив, що українські діти допомагають дорослим триматися та не віддавати Україну російським загарбникам.

 

"Наші українські діти навчаються, мріють і багато в чому допомагають дорослим триматися й тримати Україну – не віддавати її окупанту.

 

Впевнений, що зможемо захистити нашу незалежність. А гарантована незалежність України буде завжди надійним захистом кожній дитині в нашій державі", резюмував Президент.

 

 

Нагадаємо, що 1 червня – Міжнародний день захисту дітей, який відзначається щорічно.

 

Як пише Рубрика, цю ініціативу підтримала ООН й оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним із пріоритетних напрямків своєї діяльності.

 

Крім того, відповідно до Женевської декларації про права дітей, ухваленої 1924-го року, була проголошена необхідність соціального захисту прав дитини.

 

До повномасштабного вторгнення росіян в Україні поживало понад 7,5 млн дітей. Усі вони постраждали від російської агресії: комусь довелося покинути межі рідної країни, залишити своїх друзів, звичне місце і звикати до інших реалій.

 

Ті, хто залишився в Україні, останнім часом практично щодня чують вибухи, замість дитячого дозвілля — перебувають в укриттях, а замість сну у своїх ліжках — часто ночують на облаштованих батьками спальних місцях у коридорі чи ванній кімнаті. Бо так безпечніше.

 

 

На жаль, за даними Офісу Генпрокурора, станом на 27 травня від початку повномаштабної війни в Україні загинули 548 дітей та понад 1351 дитина отримала поранення.

 

Останні виявлені факти злочинів проти дітей:

 

25 травня внаслідок удару російськими військами по гіпермаркету в Харкові загинула 12-річна дівчинка;

 

26 травня через обстріл загарбниками села Богуславка Ізюмського району Харківської області постраждали двоє хлопчиків віком 9 та 12 років;

 

у ніч на 1 червня завдали удару по приватній забудові в Балаклії Харківської області: загалом постраждали 12 осіб, серед них – 8 неповнолітніх.

 

За даними уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, офіційно підтверджена депортація понад 19,5 тисячі українських дітей.

 

Нагадаємо, що "Діти війни"—цеплатформа, наякуможнаповідомититазнайтивсюінформаціюпродітей, якіпостраждаливнаслідоквійнирфпротиУкраїни.

 

В Офісі Генпрокурора наголосили, що надати інформацію про воєнний злочин щодо дитини можна через єдиний доказовий хаб: warcrimes.gov.ua та за телефонами: +380961004438, +380683235856.

 

Як повідомляла УМ, кількість депортованих до рф українських дітей може сягати від 16 до 300 тисяч.