Кремль наполягає на власній вигадці: нібито «Захід втомився від війни»

08:57, 08.09.2022
Кремль наполягає на власній вигадці: нібито «Захід втомився від війни»

Захід не втомився: військовий ЗСУ на навчаннях у Великій Британії. (facebook.com/GeneralStaff.ua)

Останнім часом у ЗМІ з’являється багато прогнозів з приводу того, на чию користь грає час у російсько-українській війні.

 

Так, наприклад,  футуролог Френсіс Фукуяма в своєму останньому інтерв’ю заявив, що для України важливо перехопити ініціативу протягом літа, інакше ризикуємо ув’язнути у війні, а то і залишитись сам на сам з ворогом, оскільки увімкнуються зовнішньополітичні, економічні фактори.

 

Ці прогнози варто слухати, але критично до них ставитись.

 

Почнімо з зовнішньо-політичних факторів. Перше - 7 серпня США прийняли рішення про черговий транш військово-технічної допомоги на суму 1 мільярд доларів. Крім того США ухвалили рішення про надання 3 млрд доларів безоплатної матеріально-технічної допомоги України в ракурсі надання озброєнь.

 

З 1 жовтня у США розпочинається новий фінансовий рік. Відповідно починає працювати американський ленд-ліз – розширені можливості військово-технічного переоснащення Збройних Сил України.

 

Друге – розблоковане питання надання фінансової допомоги з боку ЄС на 1,2 млрд. євро. І наразі вже стоїть питання щодо розблокування всього пакету макроекономічної допомоги Україні на суму приблизно до 10 млрд. євро. Станом на 1 вересня з початку війни Україна отримала 17,4 млрд доларів грантів та кредитів від іноземних партнерів, з них у серпні – 4,7 мільярда доларів.

 

Загалом з початку війни іноземна допомога покрила 55% потреби у додатковому фінансуванні бюджету – того обсягу, що не вдалося зібрати у вигляді податків та мит.

 

Третє – західні країни продовжують надавати військову допомогу. Македонія передала безоплатно літаки Су-25 і  танки Т-72. Франція постачає протикорабельні ракети.  Німеччина за останній тиждень передала Україні радіолокаційну станцію COBRA і п’ять зенітних самохідних артилерійських установок Gepard. Наразі стоїть питання щодо  новітніх систем ППО.

 

Цивілізований світ прекрасно розуміє, що Україна є форпостом протистояння з путінською росією. Відповідно, вони зацікавлені в тому, щоб ми вистояли, зацікавлені в фінансовій допомозі Україні, переоснащені ЗСУ.

 

Тобто наратив про те, що Захід може втомитись від війни є хибний.

 

Цей наратив вкидається з моменту підписання других мінських домовленостей, тобто вже вісім років ми про це чуємо. Але західні партнери продовжують сприяти переоснащенню ЗСУ. З моменту приходу до влади президента Байдена США виділили Україні близько $9,8 млрд допомоги у сфері безпеки. 

 

А всього, починаючи з 2014 року США виділили Україні понад $11,8 млрд військової допомоги. Тобто, динаміка надання військово-технічної допомоги з боку США за останні роки збільшилася у рази. Це наочно спростовує російські наративи про те, що Захід втомився від війни.

 

В інформаційне поле росія намагається вкинути не одну дезу, розкручує декілька ІПСО з метою створити негативний імідж навколо України на міжнародній арені, відповідно, перешкодити нам в отриманні новітніх технологій. Вони активно продовжують розкручувати тему начебто торгівлю Україною західної зброї, висуваються версію, що ми продаємо її в треті країни.

 

Публікація з таким припущенням нещодавно вийшла в одному болгарському ЗМІ.  Крім того, 21 липня офіційний представник Європолу Ян Оп Ген Оорт у коментарі німецьким журналістам заявив, що Європол фіксує ознаки контрабанди зброї з України.

 

Примітно, що публікація про "контрабанду зброї" у західних ЗМІ співпадає у часі з розгортанням масштабної інформаційної спецоперації рф MakZim з дискредитації України, мета якої — припинити поставки зброї від союзників.