Томос на різдвяні свята: третій рік поспіль

17:53, 06.01.2022
Томос на різдвяні свята: третій рік поспіль

Предстоятель ПЦУ Епіфаній: Томос про автокефалію – це вже історичний факт, який отримав всеправославне і світове визнання. (Фото ПЦУ)

Третій рік поспіль для нас різдвяні свята сповнені особливою радістю, адже маємо ще один привід для піднесення подяки Господу за благодіяння, якого удостоїлася наша Церква.
 
Три роки тому під час спільної Божественної літургії у Патріаршому храмі святого Георгія у Константинополі з рук Вселенського Патріарха Варфоломія ми отримали Томос про автокефалію Православної Церкви України.
 
У Навечір’я Різдва Христового цей історичний документ прибув в Україну і став ніби провідною зіркою, яка освітила шлях нашого духовного незалежного буття. 
 
Вже три роки ми прямуємо цим благим шляхом, з Божою допомогою, впевнено і вірно. Незважаючи на всі виклики, безпідставні і несправедливі звинувачення, брехню й наклепи. Наданий нам офіційний документ, підписаний Його Всесвятістю та всіма членами Священного Синоду Константинопольської Церкви-Матері, засвідчує незалежність і самоврядність Православної Церкви України на рівні з усіма іншими помісними Православними Церквами світу.
 
Томос про автокефалію – це вже доведений, незворотній  історичний факт, який отримав всеправославне і світове визнання. 
 
Лише Російська Православна Церква під приводом невизнання Томосу в односторонньому порядку розірвала відносини з Церквою-Матір’ю з цілком зрозумілих всім нам причин і прагнень. Але Бог її провідникам Суддя.
 
Наша Церква по праву і законно перебуває у Диптиху Вселенського Православ’я, в сім‘ї Церков-Сестер. Ми завжди відкриті до діалогу і з радістю сприймаємо рішення інших Помісних Церков мати з нами канонічне спілкування.
 
І, звичайно ж, ми дякуємо Господу за те, що в минулому році сподобив український народ ще одної історичної події – візиту Першого серед Предстоятелів Православ’я, Вселенського Патріарха Варфоломія, з нагоди 30-річчя відновлення державної незалежності. 
 
Тож сьогодні піднесімо сердечні подячні молитви Богові за милість, яку Він нам виявив і повсякчас виявляє, утверджуючи та оберігаючи нашу Церкву на шляху її служіння. Нехай Господь укріпить всіх нас у єдності та вірі!
 
Слава Ісусу Христу!
 • Долучитися до Водохрещення

  Починаючи з часів Володимира-Хрестителя кожного року ми виходимо до Дніпра з однією мрією – долучитися до Водохрещення, отримати новий запас віри, відчуття себе на святій землі з вірою – вірою у Христа. >>

 • Купони, пам'ятаєте такі гроші?

  До речі, рубль припинив своє функціонування в Україні 12 листопада 1992 року - наказ про це був підписаний до дня "жовтневої революції" 7 листопада 1992 р. (все ж українці мають неперебійне відчуття гумору). >>

 • Різдвяне селфі зразка 1905 року

  У центрі цього фото - Марко Залізняк, який серйозно захопиться фотосправою і залишить нам багату фотоспадщину про часи колективізації, войовничого атеїзму, Голодомору… >>

 • П’ять порад батькам до Дня Святого Миколая

  Напередодні цього прекрасного дня хочу звернутися до батьків. Адже хоча це свято має історичне та християнське підґрунтя, значною мірою саме сімейні стосунки, стосунки батьків і дітей цього дня привертають до нього увагу в суспільстві. >>

 • Наша Церква – народна і з народом

  У містах і маленьких селах, у храмах та в онлайн-трансляціях служб, в окопах на Сході та біля лікарняних ліжок, у мобільному застосунку «Моя Церква» на телефонах у багатьох вірян, на Майдані Незалежності з потребуючими, у шелтері для постраждалих від насильства та на просвітницьких курсах >>