Голодомор назавжди лишиться у нашій національній пам’яті

19:59, 27.11.2021
Голодомор назавжди лишиться у нашій національній пам’яті

Предстоятель ПЦУ Епіфаній очолив панахиду за жертвами Голодоморів. (www.pomisna.info)

Виповнилося вже століття від початку першого з цілого ряду організованих більшовиками, свідомо спланованих Голодоморів в Україні.
 
Але досі нам болять не дати – щемить серце та несправедливість, ненависть, брехня, безкарні вбивства, злочини проти людяності, сплановане масове винищення нашого народу безбожницькою комуністично-більшовицькою владою. 
 
Майже три десятиліття український народ потерпав від навмисно спланованих Голодоморів та від їх наслідків, а потім ще кілька десятиліть – від брехні, мовчання і залякування за свідчення правди про ті злочини.
 
Ми з жахом читаємо «по краплинах» зібрані спогади від старожилів і старшого покоління. Вони не любили про це говорити та воліли би не згадувати ті жахіття, бо важко знайти щось страшніше за муки від насильницької голодної смерті – при доброму врожаї, при родючому чорноземі, для працьовитих українців-селян. 
 
То був не голод, то був спланований голодомор, і не один, а щонайменше три. То був геноцид у широкому розумінні цього слова, винищення нашого народу. А спустошені Голодомором села, як ви знаєте, потім заселялися переселенцями з сусідньої країни. Так вони тоді «ламали» наш волелюбний народ і закріпляли своє володарювання на таким чином «опанованих» землях.
 
З того ж Кремля і сьогодні продовжують віддавати накази, які чи не щодня вбивають наших братів і сестер на Сході України… 
 
Голодомор назавжди лишиться у нашій національній пам’яті. Його наслідки всі ми відчуватимемо ще довго, бо навіть ті, хто пережив ту біду, мали серйозні психологічні й духовні рани, непоправний біль від втрати найрідніших – батьків, дітей – а це не могло не вплинути на світосприйняття, поведінку, характери. 
 
Сьогодні, в цей чорний день календаря, молімося за всіх жертв Голодоморів, щоби їхні душі були з Богом, Який є Світлом для світу: 
 
Господи! Пом’яни душі усіх безвинно загиблих від Голодомору та інших репресій, закатованих та вбитих братів і сестер наших. Подаруй вічний спокій в Твоїх світлих оселях тим, хто пройшов через страшні душевні муки, спостерігаючи за стражданнями власних дітей. Упокой, Боже, всіх жертв Голодомору і репресій в оселях з праведними.
 
Прийми, Боже, як мучеництво їхній біль і сльози. Святими молитвами загиблих та пам’яттю про них очисти, Господи, нас сьогодні від усілякої байдужості і жорстокосердя, ненависті та нетерпимості. І нехай, Боже, милістю Твоєю подібна біда на нашій землі ніколи не повториться знову. Амінь.
 

 

Як повідомляла "УМ", Вселенський патріарх Варфоломій провів панахиду за жертвами Голодомору-геноциду. 

 • Долучитися до Водохрещення

  Починаючи з часів Володимира-Хрестителя кожного року ми виходимо до Дніпра з однією мрією – долучитися до Водохрещення, отримати новий запас віри, відчуття себе на святій землі з вірою – вірою у Христа. >>

 • Купони, пам'ятаєте такі гроші?

  До речі, рубль припинив своє функціонування в Україні 12 листопада 1992 року - наказ про це був підписаний до дня "жовтневої революції" 7 листопада 1992 р. (все ж українці мають неперебійне відчуття гумору). >>

 • Різдвяне селфі зразка 1905 року

  У центрі цього фото - Марко Залізняк, який серйозно захопиться фотосправою і залишить нам багату фотоспадщину про часи колективізації, войовничого атеїзму, Голодомору… >>

 • П’ять порад батькам до Дня Святого Миколая

  Напередодні цього прекрасного дня хочу звернутися до батьків. Адже хоча це свято має історичне та християнське підґрунтя, значною мірою саме сімейні стосунки, стосунки батьків і дітей цього дня привертають до нього увагу в суспільстві. >>