Саміт G7 став розчаруванням для України - The Guardian
Відмовою Дональда Трампа зробити Україну пріоритетом саміту G7 - українські дипломати розчаровані, ба більше, навіть у деяких випадках – озлоблені. >>
Останнім кроком стала дипломатична нота від США, яку посадовиця особисто отримала вранці 23 травня від тимчасової повіреної в справах США в Україні Джулі Девіс.. (Фото: соцмережа Х Yulia Svyrydenko)
Для початку роботи спільного Фонду відновлення Київ і Вашингтон завершили всі процедури - його нарешті офіційно запустили сьогодні, 23 травня.
Як інформує УМ, про це 23 травня повідомила перший віцепремʼєр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко у соцмережі Х.
Вона розповіла, що останнім кроком стала дипломатична нота від США, яку посадовиця особисто отримала вранці 23 травня від тимчасової повіреної в справах США в Україні Джулі Девіс.
1 травня Україна і США підписали угоду про надра — тобто про створення Інвестиційного фонду відбудови між США та Україною, який залучатиме глобальні інвестиції у нашу державу.
Фонд — це ключовий інструмент співпраці між США та Україною для післявоєнного відновлення країни та її включення у світову економіку. Детальніше про угоду тут і тут.
Підписанню угоди передували місяці політичних баталій між Україною та США. Міністерка економіки України Юлія Свириденко зазначила, що врешті-решт вдалося сформувати версію угоди, яка передбачає взаємовигідні умови для обох держав.
Комітет Верховної Ради з питань міжнародної політики 6 травня рекомендував ратифікувати угоду про корисні копалини. Однак уже 7 травня Комітет переголосував рішення — до преамбули рішення за пропозицією додали текст про те, що депутати не бачили інших угод, які уклали разом із загальною угодою про копалини.
13 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні законопроєкт № 13256, який передбачає зміни у Бюджетний кодекс для реалізації Угоди про копалини.
Ввечері того ж дня стало відомо, що Україна завершила всі необхідні процедури для запуску Американсько-українського фонду.
Як повідомляла УМ, відновлення України протягом 10 років вартуватиме $524 млрд.
Відмовою Дональда Трампа зробити Україну пріоритетом саміту G7 - українські дипломати розчаровані, ба більше, навіть у деяких випадках – озлоблені. >>
18 червня 1981 року перестало битися серце Віктора Іванова - відомого українського режисера, сценариста, письменника, лауреата премії імені О.Довженка (посмертно). >>
Для ідентифікація тіл загиблих українських громадян, які передала рф, Україні знадобиться понад рік. >>
У другому читанні Верховна Рада України хвалила закон щодо забезпечення реалізації права на набуття та збереження громадянства України. >>
Колишнього голову Тернопільської облради Михайла Головка Вищий антикорупційний суд засудив до 9 років ув’язнення з конфіскацією майна у справі про хабар. >>
У Запоріжжі Служба безпеки та Національна поліція ліквідували масштабну схему ухилення від мобілізації. За результатами комплексних заходів у прифронтовому місті викрито ректора приватного університету, який за хабарі оформлював ухилянтів до аспірантури вишу. >>