Заокеанська допомога: Японія «втручатиметься» в розвідувальну підтримку України
На випадок, якщо Вашингтон знову перерве розвідувальну допомогу, Україна хоче стати незалежною від Сполучених Штатів Америки. >>
Анатолій Войцеховський - фігуран десятків кримінальних справ, від його афер – постраждало більше 10 тис. інвесторів. (Фото: Нацполіція)
З Іспанії до Україну екстрадували забудовника, який ошукав інвесторів 42 новобудов Києва та 5 років тому втік за кордон.
Як інформує УМ, про це 19 березня повідомили на сайтах Нацполіції та Офісу генпрокурора.
Правоохоронці не називають імені фігуранта, але джерела в правоохоронних органах зазначили, що мова йде про Анатолія Войцеховського.
Підозрюваного затримали на території Іспанії, а 18 березня 2025 року у міжнародному пункті пропуску «Краківець — Корчова» Львівської області видали українським правоохоронцям.
Наразі його відправили під варту з альтернативою застави 20 мільйонів гривень.
Варто нагадати про справу з «будинками Войцеховського». Анатолій Войцеховський — власник декількох будівельних компаній. 15 липня 2016 року його затримали, звинувативши в ухиленні від сплати податків на суму 12,5 млн грн і у створенні злочинної групи для самовільного зайняття земельної ділянки.
Пізніше суд заарештував Войцеховського і встановив заставу в розмірі 14 млн грн. За даними прокуратури, Войцеховський в 2004—2013 роках придбав частки у статутних капіталах 12 підприємств. Через них він самовільно захопив земельні ділянки під будівництво 40 обʼєктів, що ведеться без дозвільних документів.
Правоохоронці розслідували понад сотню епізодів злочинів, повʼязаних з аферами Войцеховського. На його майно вартістю в 200 мільйонів гривень наклали арешт, 12 обвинувальних актів скерували до суду.
Найбільшим з реалізованих проєктів Войцеховського є ЖК «Мегасіті». У 2013 році архітектурно-будівельна інспекція скасувала свої ж сертифікати на будівництво, тому два будинки не були офіційно введені в експлуатацію. У результаті мешканці не мають прямих договорів із постачальником електроенергії.
Більшість будинків, побудованих фірмами Воцеховського, так і залишились підключеними за тимчасовими схемами, а отже мешканці мають постійні перебої з електрикою та водопостачанням і сплачують за це за більшими, промисловими тарифам. У деяких багатоповерхівках змушені опалювати житло дровами.
Як повідомляла УМ, «Атака» на історію: в Києві віддають під забудову цілий квартал памʼяток.
На випадок, якщо Вашингтон знову перерве розвідувальну допомогу, Україна хоче стати незалежною від Сполучених Штатів Америки. >>
Чотирьом підліткам, які 18 квітня побили військовослужбовця Нацгвардії у київському Гідропарку, оголосили підозру в хуліганстві, вчиненому групою осіб. Їм загрожує до 4 років позбавлення волі. >>
Аби зібрати 40 000 фунтів стерлінгів для медиків в Україні Лео Кривський, який працює анестезіологом-консультантом в університетській лікарні Саутгемптона (Великобританія), проплив 4872 кілометри через Атлантичний океан. >>
Масштабна акція на підтримку українських військовополонених "Не мовчи! Полон вбиває" проходить у Києві на Софіївській площі. >>
У Києві біля кінотеатру "Жовтень" в суботу, 19 квітня, серед дня відбулась сутичка поліції з представниками організації "Права молодь", які протестували проти ЛГБТ кінофестивалю. >>
Скульптуру українського художника Олексія Сая "Воля" встановили на Центральному залізничному вокзалі. >>