Монетизація страху. Як поліщуки намагаються заробляти на ухилянтах
Чергову банальну спробу уникнути мобілізації зірвали на Рівненщині. >>
У минулому Володимир Макеєнко був власником телеканалу «Прямий» (2017—2021). (Фото: Вікіпедія та сайт Генпрокуратури)
Про підозру в ухиленні від сплати податків на суму понад 71 млн грн повідомлено колишньому народному депутату України І, ІІІ-VII скликань та голові Київської міської державної адміністрації..
Як інформує УМ, про це 13 вересня повідомили на сайті Офісу генпрокурора.
І хоча в повідомлені Генпрокуратури не називають прізвища «підопічного», за даними ЗМІ, мова йде про Володимира Макеєнка.
За даними слідства, екснардеп всупереч обмеженням, встановленим законодавством, створив за кордоном мережу компаній, оформлених на нього або на підконтрольних йому осіб та найближчих родичів.
Він здійснював фактичне керівництво їх господарською діяльністю. Ці компанії серед іншого, одержували на банківські рахунки грошові кошти сумнівного походження, які перераховували на рахунки екснардепа. Надалі він розпоряджався цими коштами на власний розсуд, розміщуючи їх на умовах депозиту.
.png)
Впродовж 2011-2018 років підозрюваний одержав дохід в загальній сумі 387,6 млн грн, який підлягав оподаткуванню, кажуть правоохоронці. Він приховав факт отримання цього доходу та не відобразив його у податковій звітності. Відтак не нараховано та не сплачено до державного бюджету податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, пояснили прокурори.
За результатами проведених судово-економічних експертиз встановлено ухилення підозрюваним від сплати податків на загальну суму 71,4 млн грн.
.png)
Нагадаємо, що Україна має критичну потребу зібрати додаткові кошти до бюджету, уже цього року потрібно понад 500 млрд гривень. Кошти потрібні на зарплати військовим та закупівлю відповідного обладнання оборонної промисловості, а взяти їх у міжнародних партнерів не можна.
Як повідомляла УМ, Зарплати в конвертах повертаються? Уряд має намір відновити прогресивну шкалу оподаткування.
Чергову банальну спробу уникнути мобілізації зірвали на Рівненщині. >>
Співробітницю одного із територіальних управлінь Служби безпеки України – майора СБУ, яка передавала російській ФСБ таємну інформацію про українських оперативників, затримали українські правоохоронці. >>
Про підозру ще шістьом учасникам організованої групи, викритої 11 травня на легалізації здобутого у злочинний спосіб майна в особливо великих розмірах, повідомили Національне антикорупційне бюро України і Спеціалізована антикорупційна прокуратура. >>
Прокурори Офісу Генерального прокурора разом зі слідчими Головного слідчого управління Нацполіції України у взаємодії з правоохоронними органами кількох держав провели міжнародну операцію, у межах якої припинено підготовку тяжких і особливо тяжких злочинів у країнах ЄС. Встановлено виконавців, посер >>
За сім днів після теракту в Києві, під час якого загинули 7 осіб, слідство встановило повну хронологію подій та сформувало портрет особистості нападника. >>
Відкрито кримінальне провадження за фактом неналежного виконання службових обов'язків працівниками поліції під час терористичного акту в Києві 18 квітня 2026 року. >>