$2 млрд для України й Ізраїлю: Байден звернеться до Конгресу з проханням

19:21, 15.10.2023
$2 млрд для України й Ізраїлю: Байден звернеться до Конгресу з проханням

Байден проситиме Конгрес про об’єднаний пакет допомоги для України та Ізраїлю/

Виділити понад 2 мільярда доларів на допомогу Україні й Ізраїлю попросить у Конгресу адміністрація президента США Джо Байдена.

 

Як інформує УМ, про це повідомив радник американського президента з питань нацбезпеки Джейк Салліван в інтерв’ю CBS.

 

Він зазначив, що США продовжують постачати Україні критично важливі озброєння для відбиття російських атак.

 

«Але нам потрібно, щоб Конгрес діяв. І президент чітко дав зрозуміти, що він збирається звернутися до Конгресу з пакетом фінансування для України, а також продовженням підтримки Ізраїлю. Ви можете очікувати інтенсивної взаємодії з Конгресом вже цього тижня, оскільки ми працюємо над таким пакетом і прагнемо забезпечити його двопартійну підтримку», - зазначив Салліван.

 

На запитання журналіста, чи йдеться про пакет у два мільярда, який об’єднає допомогу Україні, Ізраїлю, кошти на захист кордону і підтримку Тайваню, Салліван відповів, що сума "буде значно більшою".

 

"Але, як я вже сказав, він, безумовно, включатиме необхідне військове обладнання для захисту свободи, суверенітету і територіальної цілісності України, а також для допомоги Ізраїлю в його боротьбі з терористичними ворогами", – додав представник Білого дому.

 

Раніше ЗМІ повідомили, що наступного тижня Байден оприлюднить свій запит на додаткове фінансування України та Ізраїлю.

 

За даними NBC News, Білий дім готує запит на додаткове фінансування з коштами для Ізраїлю, України, Тайваню і зміцнення захисту кордону.

 

Раніше вже повідомлялось, що Білий дім розглядає можливість об'єднати в один запит до Конгресу прохання про військову допомогу для України та Ізраїлю, сподіваючись, що це збільшить шанси на схвалення підтримки Києва.

 

Глава Пентагону Ллойд Остін на зустрічі з Володимиром Зеленським у Брюсселі в середу запевнив його у тому, що США продовжать безперервно давати Україні озброєння.

 

Як повідомляла УМ, США надають Україні додаткову фінансову підтримку у розмірі 300 мільйонів доларів.