Ексголова ФДМУ Дмитро Сенниченко отримав підозру в нанесенні збитків на 500 млн

17:55, 22.03.2023
Ексголова ФДМУ Дмитро Сенниченко отримав підозру в нанесенні збитків на 500 млн

НАБУ повідомило про підозру ексголові Фонду держмайна Сенниченку (Фото з відкритих джерел)

НАБУ повідомило про викриття злочинної організації на чолі з колишнім головою Фонду держмайна, яка впродовж 2019-2021 років заволоділа понад 500 млн грн коштів АТ "Одеський припортовий завод" та АТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія". Ексголові ФДМУ Сенниченку оголосили про підозру.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє пресслужба НАБУ.

 

«При цьому сума неправомірної вигоди, отримана членами злочинної організації за весь час контролю АТ "ОПЗ", становить понад 2 млрд грн», - підкреслили в НАБУ.

 

В агентстві не називають імені ексголови ФДМУ, але у вказаний період Фонд очолював Дмитро Сенниченко (Рада підтримала його відставку у лютому 2022 року).

 

Як заявили в НАБУ, серед учасників злочину (посади на момент вчинення злочину):

·       голова Фонду державного майна України (керівник ЗО, організатор);

·       наближена до голови ФДМУ особа (співорганізатор);

·       радник голови ФДМУ;

·       два в.о. директора АТ "Одеський припортовий завод" (у різні періоди);

·       в.о. керівника АТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія";

·       два власники ТОВ - переможця аукціону на "ОПЗ";

·       дві фізичні особи - співучасники злочину.

 

В.о. директора "ОПЗ" і радника голови ФДМУ затримано. Сімом особам - ексголові ФДМУ, наближеній до нього особі, в.о. директора "ОПЗ", в.о. керівника АТ "ОГХК", двом власникам ТОВ і одній фізичній особі - про підозру повідомили в порядку ст.135, ст. 278 КПК України (заочно). Ще одній особі повідомлення про підозру вручили особисто, додали в НАБУ.

 

Підкреслюється, що НАБУ і САП встановили два епізоди діяльності злочинної організації.

 

Перший - щодо корупції на "Одеському припортовому заводі" (99,56% акцій належить державі).

 

"За даними слідства, на початку 2020 року голова ФДМУ домігся обрання "лояльних" членів наглядової ради "ОПЗ", які згодом погодили призначення учасника злочинної організації директором заводу.

 

Підозрювані - тодішні голова ФДМУ, його наближена особа, два в.о. директора АТ "ОПЗ", два власники ТОВ - упродовж травня 2020-жовтня 2021 рр. незаконно продовжували дію додаткових угод з підконтрольним їм ТОВ про переробку газу в карбамід та аміак. Це було зроблено, щоб і далі платити менше заводу за переробку сировини. 

 

Згодом члени злочинної організації зрозуміли, що постійне безпідставне продовження дії договору між АТ "ОПЗ" та підконтрольним ТОВ може викликати запитання. Тому провели конкурсний відбір нового постачальника давальницької сировини, припускаючи перемогу в ньому саме підконтрольної їм компанії.

 

Коли ж сталося інакше - незаконно скасували результати і підписали договір з наперед визначеним ТОВ, яке погодилося працювати із заводом на старих умовах, не збільшуючи, а згодом навіть зменшуючи суму компенсації заводу за переробку сировини", - заявили в НАБУ.

 

Як наслідок, "ОПЗ" понесло непередбачені договором витрати на суму понад 80 млн грн, додали в агентстві.

 

Слідство зібрало достатньо доказів того, що конкурс було зірвано навмисно аби мати можливість надалі привласнювати гроші, підкреслили в НАБУ. В результаті, за період з травня по грудень 2020 року АТ "ОПЗ" втратило понад 390 млн грн, підкреслили в НАБУ.

 

Другий епізод стосується Об’єднаної гірничо-хімічної компанії.

 

Сенниченка також звинувачують у призначенні лояльного в.о. директора, який протягом 2020-2021 років уклав чотири контракти про продаж титановмісної сировини (ільменітового концентрату) із чеською компанією, підконтрольною раднику голови ФДМУ, за заниженими цінами.

 

"Цей товар потім перепродали за ринковими цінами. Як встановило слідство, ільменітовий концентрат поставили підприємствам рф та на територію тимчасово окупованого Криму.

 

Це призвело до заподіяння державі збитків у понад 118 млн грн", - йдеться у повідомленні.

 

"Екскерівник ФДМУ й інші члени ЗО намагались приховати свої злочинні дії. Ба більше, для створення іміджу особи, нетерпимої до корупційних проявів, впродовж 2019-2020 років колишній голова Фонду тричі виступив викривачем корупції, написавши відповідні заяви до НАБУ та широко поінформувавши про це громадськість. 

 

Як згодом виявили детективи і прокурори, про факти надання неправомірної вигоди тодішній керівник ФДМУ повідомляв, щоб усунути "конкурентів" на "ОПЗ" і "ОГХК" та інших підприємствах зі сфери ФДМУ – аби лише підконтрольна його злочинній організації компанія могла заробити. Про це свідчать виявлені під час розслідування документи", - підкреслили в НАБУ.

 

Внаслідок двох епізодів діяльності злочинної організації державі заподіяно понад 500 млн грн збитків, заявили у відомстві. НАБУ і САП встановлюють решту можливих учасників злочинної організації та досліджують інші випадки їхньої протиправної діяльності. 
 


Як повідомляла УМ, мер міста Рені та депутат місцевої ради «спалилися»  на гарячому на хабарях при спробі взяти перший транш. Вони були затримані  співробітниками НАБУ та САП.