Головбух «Укртатнафти» підозрюється у привласненні 40 млрд грн

11:02, 03.02.2023
Головбух «Укртатнафти» підозрюється у привласненні 40 млрд грн

Фігурантка переховувалася в Ужгородському районі на Закарпатті, де її знайшли співробітники СБУ. (Фото: Телеграм СБУ)

Бюро економічної безпеки та Служба безпеки України повідомили про підозру одній з фігуранток кримінального провадження про привласнення 40 млрд гривень колишнім менеджментом ПАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укртатнафта".

 

Як інформує УМ, про це 3 лютого повідомила на сайті пресслужба СБУ.

 

За даними СБУ, йдеться про головного бухгалтера "Укртатнафти", яка переховувалась в Ужгородському районі на Закарпатті, але співробітники спецслужби встановили її місцезнаходження.

 

"Серед іншого встановлено, що ПАТ "Укртатнафта" виробляло та реалізовувало пальне через мережу АЗС без сплати акцизного податку, хоча відповідне податкове навантаження закладалось ціну для споживачів. Тож заборгованість по сплаті акцизу за даним епізодом складає 605 млн грн Загалом правоохоронці продовжують активні слідчі дії у рамках провадження про привласнення 40 млрд гривень колишнім менеджментом акціонерних товариств", - йдеться в повідомленні.

 

Так, додали в СБУ, у Дніпрі було викрито приміщення, де зберігалась прихована бухгалтерія однієї з компаній. Також знайдено документи пов’язаних підприємств, печатки тощо.

 

"Таким чином, правоохоронці відшуковують виведені активи "Укрнафти" і "Укртатнафти" та встановлюють всі обставини протиправної діяльності колишніх керівників цих компаній", - додали у Службі безпеки.

 

Раніше СБУ та БЕБ викрили масштабні схеми привласнення 40 млрд гривень колишнім менеджментом "Укрнафти" та "Укртатнафти". Встановлено, що протиправні механізми були поєднані з ухиленням від сплати податків і легалізацією коштів, здобутих злочинним шляхом.

 

У рамках кримінальних проваджень документуються 10 епізодів злочинної діяльності. Зокрема, це виведення великих партій нафтопродуктів на афілійовані компанії, ухилення ними від сплати податків, створення безнадійної заборгованості нафтопереробного і нафтовидобувного заводів, що призвело до знецінення та зниження вартості їхніх активів.

 

Як повідомляла УМ, ексзаступник міністра оборони Шаповалов арештований на два місяці.