Суди в Україні арештували російських та білоруських активів майже на 40 мільярдів

18:06, 28.07.2022
Суди в Україні арештували російських та білоруських активів майже на 40 мільярдів

Серед арештованого майна авіакомпанія, бурові установки, цінні папери

Від початку війни в Україні із рф було арештовано українськими судами активів російських та білоруських компаній на 39,5 мільярдів гривень.
 
 
«За пʼять місяців повномасштабного вторгнення російської федерації до України за матеріалами Департаменту стратегічних розслідувань та його структурних підрозділів суди арештували активів російських та білоруських компаній на десятки мільярдів гривень, які відтепер працюватимуть виключно на економіку й відбудову нашої держави.
 
Департаментом від початку війни у сфері економіки направлено обвинувальні акти відносно 270 осіб за 67 кримінальними провадженнями стосовно проросійського бізнесу. Всього за напрямом роботи оголошено 407 підозр у 216 кримінальних провадженнях та проведено більше тисячі обшуків»,- йдеться у повідомленні.
 
Так, серед іншого майна правоохоронці вилучили транспортних засобів на суму 1,3 млрд грн, які нині служать ЗСУ.
 
«Бурові установки, авіакомпанія, цінні папери банку, авіадвигуни, вагони та тисячі тонн пального - це не повний перелік арештованих судом, за матеріалами Департаменту, активів на території України, кінцевими бенефіціарами яких є громадяни країни-агресора»,- додали в Нацполіції.
 
Загальна сума арештованого сягає майже 39,5 млрд грн.
 
Як повідомляла УМ, у жовтні Європейський Союз має ухвалити директиву, яка передбачатиме можливість конфіскації російських активів, які перебувають під санкціями ЄС.