СБУ заборонила в’їзд в Україну 13 журналістам які працювали на замовлення рф

11:39, 13.05.2022
СБУ заборонила в’їзд в Україну 13 журналістам які працювали на замовлення рф

Російські гроші у деяких іноземних журналістів затьмарюють розум.

В’їзд в Україну 13 іноземним журналістам, які працювали на замовлення росії, заборонила Служба безпеки України.

 

Як інформує УМ, про це 13 травня СБУ повідомила в Телеграмі та Фейсбуці.

 

З початку повномасштабного російського вторгнення Служба безпеки України викрила 13 представників закордонних ЗМІ, які готували замовні матеріали для кремлівських пропагандистів і публікували дезінформацію з фронтів.

 

За матеріалами СБУ їм заборонено в’їзд в Україну строком на три роки.

 

Також спецслужба нейтралізувала більш як 10 ботоферм потужністю понад 100 тисяч фейкових акаунтів; викрила сотні інтернет-агентів, які діяли на користь ворога; заблокувала понад 5,5 тис. акаунтів та облікових записів.

 

Серед останніх спецоперацій – викриття розгалуженої агентурної мережі спецслужб рф, якою керували з тимчасово окупованого Криму. До її складу входили псевдожурналісти і так звані "експерти", які отримували від російських кураторів гроші за роботу.

 

Наразі "головний редактор", який координував діяльність групи, переховується на тимчасово окупованій території. Слідчі СБУ заочно повідомили йому про підозру.

 

За даними Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, кремлівська пропаганда втрачає аудиторію, ніхто у світі вже не хоче поширювати російську брехню, навіть за великі гроші.

 

З початком війни в Україні провідні західні ЗМІ припинили відносини великих фірм та окремих лобістів з росіянами, попри те, що раніше їх зусилля щедро оплачувалися.

 

Крім того, 11 травня GroupM оприлюднила результати дослідження, згідно з яким до кінця квітня жителів росії, які ще вірять у телеверсію “спецоперації в Україні”, залишилося 23%. У середині березня таких було близько 33%.

 

Як повідомляла УМ, СБУ опублікувала докази, що дехто з "мирних мешканців" Росії закликає своїх солдатів вбивати та катувати українських дітей.