На Луганщині ворог застосував зброю невибіркової дії

10:51, 27.04.2022
На Луганщині ворог застосував зброю невибіркової дії

Застосування УР-07 М завдасть надмірних ушкоджень об'єктам критичної і цивільної інфраструктури українських міст. (Фото: Права справа)

На Луганському напрямку ворог, посиливши обстріли наявними засобами вогневого ураження, намагався просунутись вглиб території України в районах населених пунктів Попасне і Рубіжне, розвинути наступ в напрямку Сєвєродонецька. Успіху не мав, зазнав втрат.

 

Російська федерація, країна-окупант обрала тактику створення штучного геноциду й голодомору на територіях, підконтрольних ЗСУ. Наразі ведеться прицільний вогонь по базах зберігання продуктів і магазинах, які забезпечують цивільне населення товарами першої необхідності.

 

Підтвердилась інформація про застосування систем дистанційного розмінування УР-07 під час штурму житлових кварталів як Маріуполя, так і Рубіжне. Це – зброя невибіркової дії, яка призводить до тотальних руйнацій і загибелі цивільного населення. Ця інформація підтверджена, причому підтверджена самими учасниками незаконних збройних формувань.

 

Установка УР-07М створена на базі шасі БМП-3. Крім того, на ній розміщена пускова установка із подовженим зарядом розмінування УЗП-06 і УЗП-06Д. Це дозволяє пробивати коридор у мінному полі на дальність від 340 м до 1 км, а його ширина може сягати декількох десятків метрів. У ЗСУ на озброєнні таких установок немає.

 

Розмінування здійснюється шляхом виникнення ударної хвилі від вибуху снаряда, яка впливає на детонатор міни.​

 

Але, крім свого основного призначення, УР-07 М може використовуватися для знищення живої сили противника в укріплених руїнах будівель. При одночасному запуску і підриві декількох зарядів, виникає ефект об'ємного вибуху, який здатний розчистити будь-які руїни, знищуючи при цьому живу силу, яка їх обороняє.​

 

Аналогічні установки, а саме: УР-77,   вже застосовувалися росіянами для подібних цілей  в першу чеченську компанію на Північному Кавказі. Не обійшлося без них і під час другої чеченської війни. Зокрема, в ході боїв за селище Комсомольське.

 

В Сирії під час наступу сирійської і російської армій  в районі Джобар, було зафіксовано застосування установок розмінування УР для знищення позицій загонів опозиції, що закріпилися в щільній малоповерховій міській забудові.

 

В січні 2015 року "Права Справа" оприлюднила інформацію про застосування росіянами установки дистанційного розмінування УР-77 "Метеорит" під час штурму донецького аеропорту.

 

Нагадаю, днями аналітичний відділ ГІ "Права Справа" оприлюднив інформацію про те, що місцевими джерелами організації  зафіксована передислокація в окуповане м. Первомайськ установки дистанційного розмінування УР-07 "Пересортировка", яка переміщувалася разом з іншими типами озброєння та техніки.

 

"Права Справа" наголошувала, що у разі застосування російськими окупантами УР-07 М, як конкретного виду звичайної зброї за непрямим призначенням,  буде вважатися такими, що завдасть надмірних ушкоджень об'єктам критичної і цивільної інфраструктури українських міст.

 

ЇЇ застосування матимє невибіркову дію і можє призвести до чисельних жертв серед цивільного населення м. Попасне і м. Рубіжне.

 

 

Наразі, вся відповідальність за наслідки застосування російськими окупантами установки дистанційного розмінування УР-07 "Пересортировка"  під час штурму м. Рубіжне лежить безпосередньо на військово-політичному керівництві країни-окупанта.

 

Цей факт ще раз свідчить про те, що український рух спротиву працює плідно й ефективно, незважаючи на доволі складну ситуацію на окупованих територіях.