У День пам'яті Героїв Крут щороку преміюватимуть кращих курсантів, фото

15:24, 29.01.2022
У День пам'яті Героїв Крут щороку преміюватимуть кращих курсантів, фото

Курсанти й ліцеїсти під час зустрічі з президентом у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна. (Фото Офісу президента)

Президент Володимир Зеленський зустрівся з курсантами й ліцеїстами військових навчальних закладів України в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна у День пам'яті Героїв Крут.

 

Глава держави заявив, що починаючи з поточного року, щорічно в цей день найкращих курсантів відзначатимуть грошовою премією від Президента України, після чого вручив курсантам і ліцеїстам сертифікати на грошову премію та цінні подарунки за успіхи у навчанні.

 

Про це повідомляє Україна молода з місця події у суботу.

 

Під час своєї промови Президент акцентував, що понад століття Герої Крут слугують прикладом та разом із сучасними захисниками й захисницями України надихають наступні покоління українських воїнів.

 

 

«104 роки тому на нашій землі, на Чернігівщині, стався бій, що увійшов в історію нашої держави як великий символ героїзму, відваги та незламності в боротьбі за вільну та незалежну Україну. Як подвиг зовсім юних, ще недосвідчених і не до кінця підготовлених курсантів, студентів, гімназистів, які попри все це стали на захист України та ціною власного життя зупинили противника, в рази більшого за чисельністю та озброєнням», – промовив глава держави.

 

 

Володимир Зеленський підкреслив, що сьогодні він вшановує пам’ять Героїв Крут разом із найкращими курсантами та ліцеїстами навчальних закладів з усієї України, які опановують «військову справу, щоб у майбутньому поповнити лави українського війська».

 

«Коли в Україні почалася війна, багатьом із вас було 10-12 років. У дуже важкі часи ви обрали шлях військового. Це сміливий, дорослий вчинок. Сьогодні деякі з вас стануть першими, хто отримає цю премію. Я впевнений, що ви точно готові в майбутньому боронити Україну, і точно не заради грошей. Але ви маєте знати: ваша держава вас цінує», – зазначив Верховний Головнокомандувач.

 

І зауважив, що розмір премії встановили такий, щоб її вистачило, зокрема, на подарунки рідним, близьким, командирам та бойовим побратимам.

 

 

Як повідомляла «УМ», керівництво держави вшанувало пам’ять Героїв Крут на Аскольдовій могилі у Києві.

 

Нагадаємо, що 5 років тому, саме 29 січня, під час запеклих боїв із окупантами в районі Авдіївки, під Донецьком загинули п'ятеро захисників України: майор (посмертно) Андрій Кизило, сержант Володимир Крижанський, молодший сержант Володимир Бальченко, солдат Олег Бурець, солдат Дмитро Оверченко.