Нардеп Ярослав Железняк заперечує розтрату 1,3 млн керівництвом «Голосу»

10:59, 20.11.2021
Нардеп Ярослав Железняк заперечує розтрату 1,3 млн керівництвом «Голосу»

Голова парламентської фракції «Голос» Ярослав Железняк. (facebook.com/zheleznyak.y)

Голова парламентської фракції «Голос» Ярослав Железняк відкидає закиди колишніх однопартійців з опозиційної групи «Справедливість» про розтрату коштів партійним керівництвом.

 

Як передає Україна молода, про це Железняк заявив у коментарі «Радіо Свобода».

 

Раніше, 19 листопада, колишній член «Голосу» Ярослав Юрчишин заявив, що припинення фінансування партії з боку Національного агентства з питань запобігання корупції пов’язано з виплатами фізичним особам-підприємцям за поширення «фейків про очільницю депутатського об’єднання «Справедливість» Олександру Устінову».

 

Тоді як пан Железняк каже, що звітність партії, яка викликала зауваження НАЗК, стосується другого кварталу 2020 року.

 

«Я не пам’ятаю жодної дезінформації або взагалі хоч чогось, що писав про Устінову за цей квартал хто-небудь. Ми ж всі тоді були великою дружною сім’єю. Тому пов’язати одне з іншим – це достатньо алогічно, глупо і дуже просто спростовується. Надішліть мені хоч одну погану статтю про Устінову за той період взагалі від когось», – виправдовується голова фракції.

 

Партія «Голос» вперше заявила про припинення фінансування в січні 2021 року і пов’язала це з політичним тиском. Натомість НАЗК заявило про недостовірні відомості в звіті партії і поставила за умову виправлення неточностей.

 

Водночас Ярослав Юрчишин заявляє, що послуги з моніторингу, яку оплатила партія, полягали в передруку матеріалів громадянської мережі «ОПОРА».

 

У відповідь Ярослав Железняк стверджує, що зміст, який викликав претензії в Агентства, надав контрагент партії.

 

«Ми ж не відповідаємо за контрагента, що він там написав у своїх актах, ми не можемо перевірити на плагіат, пробачте, це не наше завдання. Але всі послуги були зроблені, як було замовлено, там все було нормально. Таких зауважень було декілька в НАЗК. У нас було два варіанти: або їх виправляти, але ми не є контрагентом із надання послуг, тому будь-яке виправлення буде підробкою документу з боку партії, чим ми не займаємося і ніколи не будемо», – каже обранець.

 

За його словами, «Голос» оскаржив рішення НАЗК в суді і після рішення про зупинення фінансування партія вже тричі отримувала фінансування. Відтак, Железняк  звинуватив групу «Справедливість» у співпраці з Офісом президента і в тому, що «в них завдання з ОП зараз якось перебивати «Вагнергейт».

 

Депутат додає, що звітність партії також перевіряла Рахункова палата, яка за результатом перевірки винесла позитивний висновок. Наразі оскарження партією рішення НАЗК перебуває на стадії касації.

 

«НАЗК двічі звертався щодо забезпечення (позову на час розгляду касації – ред.), призупинити попереднє рішення суду. Це було б прецедентом, ніколи такого не було, їм двічі відмовили, розгляду по суті касації якщо не помиляюся, не було. Там є питання щодо можливого впливу НАЗК на певних суддів, в тому числі тому що вони різко почали повні перевірки робити. Я поки що не готовий коментувати деталі, це буде окрема публічна історія. Але ми готові, впевнені в своїй правоті, будемо перемагати в суді», – вважає Железняк.

 

І додає, що справа в Національній поліції за фактом розтрати, про яку заявляла група «Справедливість», базувалася на висновках НАЗК, яке наразі оскаржене в апеляції.

 

Колишній член партії «Голос» Ярослав Юрчишин 19 листопада заявив, що НАЗК призупинило фінансування партії «Голос» через «нестикування в бюджеті», зокрема, виплату понад 1,3 мільйона гривень фізичним особам-підприємцям.

 

Національне агентство з питань запобігання корупції 11 листопада заявило, що тимчасово зупинило державне фінансування партії «Голос» через недостовірні відомості про витрати на суму 1 328 280 гривень за послуги, які насправді нібито не надавалися.

 

Партія оскаржила рішення в Окружному адміністративному суді, який став на її бік. НАЗК програло апеляцію, але звернулося до Верховного суду. 19 листопада партія заявила про відновлення фінансування.

 

Як повідомляла "УМ", депутатка Устінова вважає, що "Голос" розкололо мовне питання.