Для запуску «Північного потоку-2» Кулеба назвав умову України

12:52, 14.06.2021
Для запуску «Північного потоку-2» Кулеба назвав умову України

Запуск «Північного потоку-2» - після деокупації українських територій і енергобезпеки України

Україна виступає проти «Північного потоку-2» і умовою його запуску має бути лише повна деокупація українських територій і енергобезпека України.

 

Як інформує УМ, про це заявив 14 червня глава МЗС Дмитро Кулебау своєму Twitter.

 

Міністр наголосив, що «Північний потік-2» – це насамперед загроза безпеці Україні, а не лише економіці.

 

«Ми проти «Північного потоку-2». Умовою його запуску має бути деокупація українських територій і енергобезпека України. Це буде чесна компенсація загроз», – заявив Кулеба.

 

Глава МЗС зазначив, що таку позицію висловив на переговорах минулого тижня у Берліні.

 

Нагадаємо, в інтерв’ю німецькому виданню Die Welt Кулеба зазначив, що Київ готовий вести переговори про компенсації через втрату надходжень від транзиту газу після запуску газопроводу «Північний потік-2», але «не обов’язково погодиться на те, що пропонують».

 

Держсекретар США Ентоні Блінкен 8 червня повідомив, що Вашингтон і Берлін обговорюють варіанти пом'якшення наслідків введення в дію газопроводу. За його словами, один із варіантів, який Вашингтон обговорює з європейськими партнерами, – гарантувати, що Україна продовжуватиме отримувати збори за транзит газу протягом «багатьох років у майбутньому».

 

Як відомо, адміністрація президента США Джо Байдена вирішила відмовитися від санкцій проти компанії-оператора «Північного потоку-2» – Nord Stream 2 AG і її керуючого директора Матіаса Варніга. Однією з причин рішення є небажання Вашингтона погіршувати відносини з Німеччиною.