Зеленський публічно підписав закон про земельну децентралізацію

14:54, 24.05.2021
Зеленський публічно  підписав закон про  земельну децентралізацію

По-акторськи , на публіку президент Зеленський підписав важливий земельний закон

Президент України Володимир Зеленський просто під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Земля» підписав закон № 2194 щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин.

 

Цей закон докорінно змінює землевпорядкування в Україні. 

 

Як інформує УМ, це демонстрували декілька телеканалів. 

 

Президент нагадав, що Верховна Рада нарешті ухвалила останні, ключові закони, необхідні для повноцінного старту прозорого ринку землі: закон № 2195, який запроваджує електронні аукціони з купівлі-продажу землі, і закон № 2194, який «докорінно змінює землеустрій нашої держави і який називають «земельною конституцією».

 

Документом, зокрема, пропонується, передати землі державної власності за межами населених пунктів (окрім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) до комунальної власності сільських, селищних, міських рад.

 

«Це закон, який чітко закріплює, що продавати та купувати землю можуть виключно українці, і закон, який я з великою радістю саме тут і саме зараз хочу підписати», — сказав Зеленський, після чого підписав документ.

 

Нагадаємо, Верховна Рада 28 квітня та 18 травня проголосувала два законопроекти, необхідні для завершення земельної реформи.

 

Запуск ринку землі заплановано в Україні вже влітку цього року.